BAYRAM ÖNCESİ DENETİM

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Belediyesi Zabıta ekipleri Ramazan Bayramı öncesi işletmelerde hijyen denetimleri gerçekleştirdi. Zabıta ekipleri, işletmelerin temizliğini, çalışma ruhsatlarını, ürünlerin tazeliğini ve son kullanma tarihlerini inceledi. 
Ramazan Bayramı dolayısıyla şehir genelinde şeker ve çikolata satan esnafı denetleyen ekipler, işletmelere de çeşitli uyarılarda bulundu. 

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Bekir Aksoy, halkın sağlığına zarar veren ve tehdit eden unsurların ortadan kaldırılması yönünde yaptırımlar uyguladıklarını ifade ederek, vatandaşların herhangi olumsuz bir durum ile karşılaşılması durumunda 444 1939 numaralı telefonların aranması uyarısında bulundu.

Yapılan denetimler hakkında bilgiler veren İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ise, “Halkımızın sağlığı bizim için her şeyden önemlidir. Bu konuda Zabıta Müdürlüğümüze düşen görevleri eksiksiz bir şekilde yerine getiriyoruz. Vatandaşlarımızın güzel bir bayram geçirmeleri için denetimlerini sıklaştırdık. Açıkta satılan ürünleri alırken aşırı sıcağa maruz kalmış ve beyazlaşmış üründen mutlaka kaçınsınlar” dedi.

Başkan Tosyalı, “Vatandaşlarımız satış yapılan yerin fizikî görünümüne ve temizliğine dikkat etsinler. Kurallara aykırı bir durum söz konusu olduğunda Zabıta Müdürlüğümüze şikâyette bulunabilirler. Ben şimdiden tüm halkımızın sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir geçirmelerini dileyerek şimdiden bayramlarını tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>