İSKENDERUN 5 YIL BÜYÜK MESAFELER KATEDECEK

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Cumhur İttifakı AK Parti İskenderun Belediyesi Meclis üyeliği 1.sıra kontenjan adayı işadamı Erdem Ünlüçetinkaya, “İskenderun eline gelen bu altın fırsatı bir kez daha geri çevirmemeli” dedi.

Gazetecilerle sohbet toplantısı yapan Ünlüçetinkaya, Turgut Özal’ın geçmiş yıllardaki seçimler öncesinde İskenderunlulara ‘Adayımızı seçerseniz, burası serbest bölge yapılır’ sözünü hatırlatarak, şunları söyledi:

‘CUMHURBAŞKANIMIZIN ELİNİ TUTMALIYIZ’
“İnanıyorum ki o seçimde merhum Özal’ın isteğini yerine getirebilseydik bugün İskenderun’un çehresi çok daha farklı olurdu. Şimdi elimize altın bir fırsat daha geçti. Sayın Fatih Tosyalı’nın Belediye Başkanı olması halinde inanın ki İskenderun 5 yılda büyük mesafeler katedecek. İktidarın da çok önemli destekleri kesinlikle olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız elini bize uzattı. Biz o eli tutmalı, geri çevirmemeliyiz.”

HATAY’IN ZENGİNLİĞİ ARTACAK
Sayın Tosyalı’nın yönetim becerilerini, İskenderun için hiçbir özel çıkarını düşünmeden yapacaklarını çok iyi bildiklerini ifade eden Ünlüçetinkaya, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bunun ardından Hassa Tüneli’nin devreye girmesiyle İskenderunumuz’un ticaretinde büyük gelişmeler yaşanacak. Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesi’nin Hassa’da kurulacağını da göz önüne alırsak, kentimizin zenginliği de artacak. İskenderun zaten stratejik olarak çok önemli bir yerde. Burası 10-15 yıl içinde tam bir enerji merkezi olacak. İktidar Partisi ile elele yürümek bize büyük yararlar getirecek. İskenderun bu kez elindeki fırsatı çok iyi değerlendirmeli.”
Sohbet toplantısına, Cumhur İttifakı İskenderun belediye Meclisi Kontenjan Adayı Mehmet Ali Dokuzoğlu da eşlik etti, fikirleriyle önemli bilgiler aktardı.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>