ANTAKYA İÇİN UZLAŞAMADILAR!

Published on:  /   Son güncellenme  /   1 Yorum


İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Şefik Çirkin sosyal medyadaki sayfasında, İYİ Parti- CHP arasında Antakya Belediye Başkan adaylığı konusunda uzlaşma olmadığı doğrudur. Aslında başka sorunlarda vardır, ancak gerek İYİ Parti ve gerekse CHP’li İl, İlçe ve Genel Merkezlerin değerli yetkilileri bunu aşmak için gayret göstermektedir” dedi.

Çirkin, “Zorunlu bir açıklama” başlığıyla duyurduğu görüşlerinde “Biz Antakya meselesine bir adayın şahsiyeti söz konusu olduğu için değiniyoruz. Çünkü bazı tv ve gazetelerin dediği gibi sebep CHP’nin adayının “Milliyetçilerden oy alamayacağı” değildir. İYİ Partinin böyle bir değerlendirmesi asla yoktur, CHP’nin de yoktur. CHP’nin adayı Sayın Hikmet Hatunoğlu’nun kendisi de “Milliyetçi vatansever” değerli bir kardeşimizdir. İYİ Parti Büyükşehir’de CHP’yi desteklediği her ilde bir büyük ilçe istemektedir. Aynı şey CHP’nin İYİ Partiyi desteklediği illerde de söz konusudur. Yani tatlı bir siyasi bir pazarlık meselesidir. Yani konu Sayın Hikmet Hatunoğlu değildir olamaz. İttifaklarda böyle rekabetler olur ama burada kişilikler söz konusu olamaz. Sorun kişiler değil CHP’nin kendisinin Antakya’yı kazanabilme zorluğudur. İYİ Parti de CHP’de ve adayların şahsiyetine saygılıdır” dedi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

1 Yorum

  • MMMM
    Reply

    Şefik çirkin boş konuşma sus artık millet sizden bıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>