İSTE’Lİ MUCİT ÖĞRENCİLER İDDİALI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE)’de lisans eğitimi gören ve teknik icatları ile İskenderun’u ve İSTE’yi temsil etme imkânına haiz olan bir grup mucit öğrenci, Kaymakam İskender Yönden’i ziyaret etti.

Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyaret esnasında, Hidrojen Enerjileri Topluluğu adı altında teknik çalışmalar yapan İSTE’li bir grup öğrenci, projelerinde ki gelişmeler ve son hali hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

İSTE’li mucit öğrenciler, 2019 TÜBİTAK Efficiency Challenge ve Shell Eco Marathon yarış müsabakalarına katılmak üzere tasarladıkları İSTEC-H2 adlı alternatif enerji sistemli aracın söz konusu müsabakalara katılması sürecinde sponsor kişi ve firmalarla iletişim sağlanması noktasında duyarlılık gösteren Kaymakam Yönden’e teşekkür ederek, 29 Aralık 2018 Cumartesi günü Prime Mall AVM’de gerçekleştirilmesi planlanan “İSTEC-H2 Tanıtım Lansmanı” etkinliğine davet etti.

İlçemizi, ilimizi ve ülkemizi temsil etmenin yanı sıra ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve teknolojik ilerlemelere ışık tutması açısından yapılan girişim ve teknik çalışmalarından dolayı İSTE’li öğrencileri gönülden tebrik ettiğini ifade eden Kaymakam Yönden, emeği geçenlere de ayrıca teşekkür ederek, kolaylıklar ve başarılar temenni etti.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>