ÖZLÜYORUZ!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 79. yıldönümünde bugün saygı, minnet ve özlemle anıyoruz. İskenderun’da, Atamızın ölüm saati olan 09.05’te başlayacak olan anma etkinlikleri gün boyu devam edecek.
10 Kasım 2017 Cuma günü sabah saat 09.00’da Atatürk Anıt Alanında başlayacak olan anma töreninde ilk olarak Ata’nın manevi huzuruna, İskenderun Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumu gerçekleştirilecek. Saatler tam 09.05 gösterdiğinde ise siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulunulacak ve hemen akabinde İstiklal Marşımız okunacak. Atatürk Anıt Alanındaki törenin ardından saat 10.00’da Belediye Kültür Sarayındaki törenlere geçilecek. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayacak buradaki törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapılacak. Atatürk’ün askeri yönüyle ilgili Garnizon Komutanlığı’nın sunumunun ardından “Atatürk” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilecek. Törende son olarak İskenderun Fatih Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Atatürk Neredesin” adlı oratoryonun sahnelenecek.Törenin yanı sıra Belediye Kültür Sarayı’nda Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’nun hazırlamış olduğu “Atatürk” konulu resim sergisi açılacak.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>