YÖNDER OKULLARI, YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINI PLANLADI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Özel Arsuz Yönder Okulları, Eğitim Liderleri ve Yönderlerine yönelik eğitimleri devam ediyor.
Mayıs ayından itibaren dönem dönem gerçekleştirdiği hizmet içi eğitimlerini bu sefer tüm eğitim Yönderlerinin katıldığı bir hizmet içi kampıyla 2017-2018 eğitim ve öğretim yılına hazırlanıyor. 21-22-23 Ağustos tarihlerinde yapılan Kamp, Üstün Dökmen Akademi Genel Koordinatörü Esra Sezgin önderliğinde tamamlandı. Esra Sezgin, eğitim kampında Üstün Dökmen Akademi ilkeleri, eğitim anlayışı, vizyonu hakkında Yönderlere ayrıntılı açıklamalarda bulundu. Daha sonra, 2017-2018 eğitim öğretim yılı planlamaları, program süreçleri, YÖPİM,IB ve PYP süreçleri hakkında bilgiler verdi.
Ayrıca, öğrencilerin daha verimli ve başarılı olmaları için kullanılacak yöntem-teknik, ölçme-değerlendirme ve materyal geliştirme hakkında Yönderlere eğitimler verilerek Yönderler ile 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı planlandı. Yönderlerle birlikte uygulamalı aktiviteler yapıldı. Diğer yandan Okul Psikoloğu Hasret Aracı ve PDR uzmanı Nermin Kurdoğlu, 21-22-23-24-25 Ağustos’ta devam eden İstanbul Üniversitesinin de ev sahipliğinde bulunduğu İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyeleri ile Yurt Dışından gelen uzmanlar tarafından gerçekleştirilen CAS (Cognitive Assessment System) eğitimine katılmışlardır. Yabancı Diller Zümre Başkanı Mine Karpuz’un Üstün Dökmen Akademi’nin İstanbul Merkezinde 16- 17-18 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirdiği eğitimlere katılmasıyla Yabancı diller zümresinin hazırlıkları da tamamlandı.
Yönderler, 28-29 Ağustos’ta yapılacak PYP eğitiminden sonra 6-7 Eylül tarihlerinde Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzman Klinik Psikolog Süleyman Hecebil’in Arsuz Yönder okullarında verecekleri eğitime katılarak, 2017-2018 yılı hazırlıklarını tamamlayacaklar.
Üstün Dökmen Akademi Genel Koordinatörü Esra Sezgin ve Arsuz Yönder Okulu Eğitim Lideri Selva Uslu, “Yarınlara olan sözümüzü gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Yüksek kalitede eğitim ile birlikte mutlu bireyler yetiştirmek için Yönderlere yönelik eğitimlerimiz artarak deva edecek” dediler. Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>