TEMİZ SUYA ENGEL KALMADI!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Belediyesi tarafından şehir merkezine yaptırılan yeni balık semt pazarı düzenlenen törenle açıldı. Balıkçı esnafı tarafından açılışa özel dağıtılan balık ekmek ikramında izdiham yaşandı. Kent merkezine açılan İskenderun Belediyesi Balık Semt Pazarı’nın açılış kurdelesini; TBMM İdare Amiri AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Sınırlı Sorumlu Balık Satış Tesis Kooperatifi Başkanı Ayhan Onaylı ve balıkçı esnafı gerçekleştirdi. Modern görünümü ve hijyenik yapısıyla vatandaşların, daha kolay deniz ürünlerine ulaşabileceğini belirten Başkan Seyfi Dingil, çarşı merkezine yakın bir noktada açılan balık pazarına vatandaşların daha kolay bir şekilde ulaşabileceğini belirterek, balık mevsiminin açılmasından dolayı da tüm balıkçılara bol bereketli bir yıl diledi. Başkan Seyfi Dingil, “İskenderun’a birçok hizmet kazandırdık. Artık sırada İskenderun’un il olması var” dedi.

‘HATSU’YA DEVRETTİK’
AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, bölgenin en lezzetli balıklarının körfezden çıktığını belirterek, vatandaşları bolca balık tüketmeye davet etti. Milletvekili Karasayar, “İskenderunlular’a ne kadar hizmet etsek azdır. Şu güne kadar altyapının yüzde 98’ini bitirdik. İçmesuyu arıtma tesisini de tamamladık. Bir iki ufak eksiklik vardı, onu da giderir gidermez, HATSU’ya teslim ettik. Bundan sonra iş HATSU’da! Vatandaşlarımız memba kalitesinde suya kavuşacaklar, çeşmeden temiz su içecekler” müjdesini verdi.
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk ise balık semt pazarının son derece modern bir şekilde olmasından dolayı emeği geçenlere teşekkür ederek, balıkçılara bol kazançlı bir yıl olmasını diledi.Konuşmaların ardından açılışa özel esnaf tarafından balık ekmek ikramında vatandaşların yoğun bir talebi olmasından dolayı bir anda izdiham yaşandı. Vatandaşların ücretsiz dağıtılan balık ekmek ikramını kapmaya çalışması ise balıkçı esnafına zor anlar yaşattı.Esnaf daha sonra protokol üyelerine de balık ekmek ikramında bulundu.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>