KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ SOKOLLU KÜLLİYESİ’NDE AĞIRLANDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Antakya Merkez’e bağlı Akçaova Mahallesi Cami ve Kur’an Kursu Yaptırma, Yaşatma ve Koruma Derneği öğrencileri Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi’nde Payas Belediyesi’nin misafiri oldular. Hanımlar, çocuklar ve Kur-An kursu derneği yöneticilerinden oluşan misafirler, Sokollu Külliye’sinin tarihi imaret bölümünde kahvaltılarını yaptıktan sonra rehberler eşliğinde Sokollu Külliyesi’nin tarihi ve kültürel mekanlarını gezdiler. Misafirlere, başta arasta olmak üzere (tarihi çarşı), dua kubbesi, Türk hamamı, medrese, avlu, hanlar, II. Selim Camii ve tarihi zeytin ağacı gezdirildi.

ZEYTİNLERİN ATASINA HAYRAN KALDILAR
Zeytinlerin atası olarak bilinen, 1357 yaşındaki tarihi zeytin ağacı ve gezdirilen Sokollu Külliyesi’nin mekanları hakkında ayrıntılı bilgiler verildi. Kur-An Kursu Dernek Başkanı Nafi Tuncer, çok güzel duygular yaşadıkları bu tarihi mekanda bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Gösterilen sıcak ilgiden dolayı, memnun olduklarını belirten Nafi Tuncer, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’a, “Tarihi sokollu Mehmet Paşa Külliyesini restore ederek, tarihi misyonuna kavuşturdunuz, Rabbim sizlerden ve bugün bizleri ağırlayan belediye personelinizden razı olsun” dedi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>