KAYMAKAM SOYTÜRK KURBAN VEKÂLETİNİ KIZILAY’A VERDİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Türk Kızılayı İskenderun Şubesi Kaymakam Recep Soytürk’ü ziyaret ederek Kurbanlık Vekâletini imza karşılığı aldı. Türk Kızılay’ı İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay ve Yönetim Kurulu Üyeleri İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk’ü makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler. Şube Başkanı Ümit Günay Türk Kızılay’ı tüzüğünde belirtilen esaslar dahilinde kamu yararına göre çalışan bir dernek olduğunu vurgulayarak “Sayın Cumhurbaşkanının himayelerinde görev yapmaktadır. İlçelerde ise fahri başkanlar da kaymakamlardır. Şubemiz, Kan merkezi, öğrenci yurdu, aşevi, sosyal market ve yerel afet merkezimizin yanı sıra üniversite öğrencilerine yönelik çorba evi hezimetleri ile her alanda faal olarak Kızılay’ın ruhunu yansıtan çalışmalar yapmaktayız” dedi.
Kaymakam Recep Soytürk de, Kızılay’ın çalışmalarını yakından takip ettiğini ve İskenderun Şubesinin çalışmaları hususunda bilgi sahibi olduğunu belirterek, her zaman Kızılayın müstesna bir yere sahip olduğunu ve tüm çalışmalarında destek olunması gerekliliğini vurguladı. Şube Başkanı Günay’ın Kurban Vekaleti ile ilgili bilgi vermesi sonrasında ise Kaymakam Soytürk Kurban Bayramında kendi ve eşi için kurban kesecek olmasına rağmen Türk Kızılayı’nın Kurban vekaletine katkı sunmak amacıyla rahmetli babası adına kurban vekaletinde bulundu.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>