İSTE BÜYÜYOR!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) kampüs alanında devam eden altyapı çalışmalarını Rektör Prof. Dr Türkay Dereli yerinde inceleyerek bilgiler aldı.İSTE Kampüsündeki inşaat çalışmalarını kesintisiz sürdüğünü söyleyen Üniversite rektörü Prof. Dr Türkay Dereli, “ Şantiyeleri ziyaret ettik. Devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldık.” dedi.Master planının hazırlanmasıyla birlikte, bir yandan eğitim öğretim verdiklerini diğer yandan altyapı ve yatırım çalışmalarının devam ettiğini ifade eden İSTE Rektörü Prof. Dr Türkay Dereli şunları söyledi:
“Yol çalışmaları, kanalizasyon çalışmaları tam gaz sürüyor. Çevre duvarı ve iç çevre yolu inşaatında sona geliniyor. Elektrik, su, internet vb. şebekeler için yerleşkenin altı galeriler ile donatılıyor. Altyapıya büyük önem veriliyor. Galeriler sayesinde yerleşkenin gelecekte bir daha her ne sebeple olursa olsun kazılmaması hedefleniyor. Trafolar taşınıyor, yenileniyor. Tüm çalışmalar hazırlanan master plana uygun olarak sürdürülüyor. Temeller için de son hazırlıklar yapılıyor, artık gün sayılıyor. Üst yapı çalışmaları da hız kesmiyor. Yerleşkedeki meyve ağaçları ve hazırlanan yeni kamelyalar misafirlerini bekliyor.”
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>