HİJYEN ÖNCELİĞİMİZ OLMALI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Berberler ve Kuaförler Odası tarafından odaya kayıtlı üyelere yönelik, İskenderun Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Toplantı Salonu’nda Hatay İl Sağlık Müdürlüğü ve İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğinde ‘Hijyen’ konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Düzenlenen toplantıya Hatay Halk Sağlık Müdürlüğü Çevre Sağlığı Şube Müdürü Mehmet Karagöz, İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi İşyeri Hekimi Doktor Nermin Örnektekin, İskenderun Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yıldırım, İskenderun Esnaf Odaları Birlik Başkan Vekili Uğur Fırat ve çok sayıda berber ve kuaför katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İskenderun Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nurettin Tabaş, “İskenderun Berberler ve Kuaförler Odası olarak, üyelerimizin bilgilenmesi açısından bu tür toplantıları sık sık düzenliyoruz. Tüm çabamız odamıza kayıtlı üyelerimize daha fazla nasıl yararlı olabiliriz diye faaliyetler üretmek” dedi.

İskenderun Esnaf Odaları Birlik Başkan Vekili Uğur Fırat ise, esnaflara yönelik düzenlenen bu tür bilgilendirici toplantılara esnafların duyarsız kalmasından ötürü üzüntü duyduklarını dile getirdi. Son olarak konuşma yapan Hatay Halk Sağlık Müdürlüğü Çevre Sağlığı Şube Müdürü Mehmet Karagöz ise, Antakya’da yapılan toplantıda da berberler ve kuaförler camiasına hijyen eğitimi konusunda bilgiler verildiğini, bunun yanı sıra halk sağlığını ilgilendiren konularda da camianın bilgilenmesi adına bu tür çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.
Yapılan konuşmaların ardından İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi İşyeri Hekimi Doktor Nermin Örnektekin, berber ve kuaför camiasına kuaförlük ve berberlik mesleğinde ‘Hijyen’ konusu ile ilgili bilgiler verdi. Haber/Foto: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>