FUARLARIN GÖZDESİ!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Davut Mermer tesislerini ziyaret eden Hatay Valisi Erdal Ata’ya, Davut İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Davut ile Yönetim Kurulu üyesi Alper Davut bilgiler aldı. Hatay Valisi Erdal Ata, Arsuz Nardüzü’nde bulunan Davut Mermer işleme tesisini gezdi ve Amanos dağı eteklerinden çıkartılan mermerin işleme safhalarını yakından görme fırsatı buldu. Davut İnşaat Sanayi ve Ticaret A. Ş.’nin Genç ve başarılı Yönetim Kurulu üyesi Alper Davut, kardeşi Sarper Davut, Amanos dağı eteklerinden çıkardıkları siyah mermerle kentin adını yurt dışında duyurma başarısı gösterdiklerini söyledi.
Ziyarette Vali Ata’ya bilgi veren Alper Davut, Davut Grup Şirketler bünyesindeki Davut Mermer, 2007 yıllında Davut Mermer adıyla mermer ocağı işletmeciliğiyle mermer sektörüne girdiklerini belirterek “Biz Davut İnşaat San. ve Tic. A.Ş. olarak 2007 yıllında mermer sektörüne girmeye karar verdik ve Davut Mermer (Davut Marble) adıyla İskenderun’da mermer ocağı işletmeciliğine başladık. 2008 sonu temelini attığımız fabrikamız 2009 sonu itibariyle üretime başladı” dedi. Son derece modern ve teknolojik bir tesis kurduklarını ifade eden Alper Davut “Ocağımız şehir merkezine 7 km. mesafede olup tren istasyonu ve otoyola 8 km. mesafededir. Ocakta 3 farklı renkte mermer bloklarımız üretilmektedir. Alexandrette Black, Bruno Perla, Oro Venato adlarıyla İskenderun mermeri, hem ulusal hem de uluslararası fuarlarda stantların gözdesi haline geldi” diye konuştu. Yönetim Kurulu Başkanı Alper Davut, ayrıca İskenderun’da Amanos dağı eteklerindeki Ocaklarının iklim ve çalışma koşulları bakımından 365 gün çalışmaya müsait olduğunu da vurguladı. Davut Grup şirketlerine gerçekleştirilen ziyaret sohbet havasında sürdü. Ziyaret sonunda Alper Davut ziyaretlerinden dolayı Vali Ata’ya teşekkürlerini iletti.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>