İSTİKRAR, HUZUR VE GÜVEN İÇİN EVET

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


TBMM İdare Amiri ve AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur, düzenledikleri ortak basın toplantısı ile güçlü bir Türkiye için neden ‘evet’ denmesi gerektiğini anlattılar. Hasan Baba Restaurant’ta düzenlenen kahvaltılı basın toplantısı ile basın mensupları ile bir araya gelen AK Parti heyeti, 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması ile ilgili açıklamalarda bulundular.

‘İSKENDERUN 16 NİSAN’A HAZIR’
Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur, İskenderun ilçe teşkilatı olarak 16 Nisan’da yapılacak olan referanduma hazır olduklarını belirterek, “Bizler ilçe teşkilatı olarak gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Düzenlediğimiz ev toplantıları, STK ziyaretleri ve çeşitli programlar ile halkımıza Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi hakkında bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Allah’ın izniyle 16 Nisan’da halkımızın daha büyük Türkiye için ‘EVET’ diyeceğine canı gönülden inanıyoruz” dedi.

‘HEDEF DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE’
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise yaptığı konuşmada, hedef’in daha güçlü bir Türkiye olduğunu belirterek, “16 Nisan’da halkımız ‘EVET’ diyerek Cumhurbaşkanlığı sistemine onay verecektir. Bu sistemle devlet mekanizmaları daha işlevsel ve hızlı olacaktır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile bütün vesayet kalıntılarından ülkemizi kurtaracak büyük ve daha güçlü bir Türkiye’yi hep beraber inşa edeceğiz” diye konuştu.

‘DAİMA MİLLET, KARARIMIZ EVET’
AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç ise yaptığı açıklamada, Referandum süreci ile ilgili olarak görüşmelerin, toplantıların ve bilgilendirmelerin hızlı bir şekilde il genelinde devam ettiğini belirterek, “16 Nisan’a kadar Hatay’ı her tarafını karış karış gezeceğiz. Her yeri dolaşıp vatandaşların kapısını tek tek çalıp onlarla referandum süreci ile ilgili bilgiler vereceğiz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile beraber millet iradesi kurulacak hükümette, direk olarak tecelli edecek” şeklinde konuştu.

‘HATAY’DA ÜRETİCİYE TEŞVİK GELİYOR’
TBMM İdare Amiri ve AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar Hatay halkına bir müjde vererek, “Az önce Bakan Yardımcımız ile telefonda görüştüm. Daha önce 17 ile verilen yaş sebze ve meyvelerin lojistik altyapısının geliştirilmesine yönelik süper teşvik paketinin içine Hatay ilinde alındığının bilgisini verdi. Allah’a şükür bölgemize şuana kadar istediğimiz her hizmeti aldık. Türkiye 16 Nisan’da önemli bir karar verecek. Daha güçlü daha büyük bir Türkiye için 16 Nisan çok önemli. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile vesayet ruhu ortadan kalkacak.18 Maddelik anayasa değişikliğinden sonra ülkenin kaderini etkileyen tüm gelişmelerde nihai sözü millet söyleyecek” ifadelerini kullandı. Toplantı daha sonra soru cevap şeklinde sona erdi. Haber: Mustafa TOPAL

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>