DOSTLUK BAĞLARIMIZ İLELEBET SÜRECEK

Marmara Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Av. Serhat Tabanca, Kurban bayramı tatilinde geldiği memleketi İskenderun’da, Ortodoks Kilisesi Cemaat Vakfı Başkanı Can Teymur’u ziyaret etti.

Avukat Serhat Tabanca İstanbul, Ankara ve yurt dışında sürdürdüğü ziyaretlerinden birini İskenderun’da Ortodoks Kilisesi Cemaat Vakfı Başkanı Can Teymur’a gerçekleştirdi.

Vakıf binasında gerçekleştirilen ziyarette verilen dostluk pozu objektiflere böyle yansırken yapılan ikili görüşmede Türkiye’de ve özellikle Hatay’da aynı coğrafyanın kaderini yaşayan kültürler olarak, tarih sahnesinde, rolünü, kardeşlik mührü ile süslemiş, kuvvetini karşılıklı hoşgörüden alan İskenderunlular ve Hataylıların değerleri konuşuldu.

Av Serhat Tabanca konuşmasında bu değerlere dikkat çekerek “sahip olduğumuz bu topraklarda evlatlarımıza miras bırakacağımız kardeşlik bağlarımızın ilelebet süreceğine dair heyecan ve mutluluk içerisindeyiz ve bu mutluluğa sizinle paydaş olmak tarih önünde ki sorumluluğumuzdur. Bu dostluğun baki olmasını temelli ediyorum” dedi.

Ortodoks Kilisesi Cemaat Vakfı Başkanı Can Teymur ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Şahsınızı ve çalışmalarınızı biliyor ve takdir ediyoruz. Yüz yıllardır barış huzur ve kardeşlik içerisinde bu topraklarda birlikte yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
HABER MERKEZİ