ÇÖP KONTEYNERLERİ DEZENFEKTE EDİLEREK TEMİZLENİYOR


İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kent genelindeki çöp konteynerlerinin düzenli olarak temizlendiğini belirtti. İskenderun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Envitec ekipleri ile birlikte mahalle, sokak ve okul çevrelerinde bulunan çöp konteynerlerinin temizlik işlemlerini aralıksız sürdürüyor.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Belediye olarak çevreye her zaman önem veriyoruz. Halk sağlığını korumak amacıyla tüm çöp konteynerleri tek tek ilaçlanıyor. Çeşitli nedenlerle kirlenen konteynerler daha hijyenik ve temiz hale getiriliyor. Ayrıca çevreye atılan başıboş atıkların genel temizlik işlemlerini gerçekleştiriyoruz ekiplerimiz kentin dört bir yanında çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

‘ÇEVREYE ÖNEM VERİYORUZ’
Halk sağlığına önem verdiklerini belirten Başkan Fatih Tosyalı, “Amacımız halkımıza hijyenik ortam sağlamak. İster istemez vatandaşlarımızın atmış olduğu atıklarından dolayı hem sokaklar hem de çöp konteynerleri kirleniyor. Sokak ve çöp konteynerlerinin kokmasını önlemek, vatandaşlarımızın daha temiz çevrede yaşamasını sağlamak amacıyla temizlik ekiplerimiz ve Envitec ait çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı ile çöp konteynerleri hem yıkanıyor hem de ilaçlanıyor” diye konuştu.
HABER MERKEZİ