İSKENDERUN HALKININ GÖNLÜMDE GÜZEL BİR YERİ VE HATIRASI OLACAK


Kilis Valiliğine atanan İskenderun eski Kaymakamı, Vali Recep Soytürk yayımladığı veda mesajında, “Göreve başladığım ilk günden itibaren kadirşinas halkımızın sıcak, içten ve samimi duygularını hissederken, bir yandan da gönlü güzel bu insanlara hizmet etmenin bahtiyarlığını da en derinden yaşadığımı ifade etmek isterim” dedi.

‘İSKENDERUN’A HİZMET ETMENİN ONURU YAŞIYORUM’
Kilis Valisi Soytürk, “İlimiz genelinde 3,5 yıl Dörtyol Kaymakamlığı ve 1,5 yıl İskenderun Kaymakamlığı olmak üzere yaklaşık 5 yıldır büyük bir mutluluk, heyecan ve gurur ile görev ifa ederken meslek hayatımın genelinde olduğu gibi insan odaklı bir hizmet anlayışıyla, mevcut imkânlar dâhilinde tüm hizmetlerin en verimli şekilde yerine getirilmesi konusunda azami çaba sarf ettim. Tabi bu süreçte vatandaşlarımıza hizmet götürme noktasında ekip ruhu içerisinde, ilgili kurumlarla işbirliği ve koordinasyon halinde çalışmalarımızı yürüttük. Bu manada çalışmalarımıza katkı sunan tüm çalışma arkadaşlarıma ve hizmet paydaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.Gerek milli mücadelenin ilk kurşununun atılarak hürriyet ateşinin yakıldığı Dörtyol’da, gerekse tarihsel gelişimi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan barış ve hoşgörü kenti İskenderun’daki görevim süresince acı, tatlı pek çok hatıralarımız olmuştur. Göreve başladığım ilk günden itibaren kadirşinas halkımızın sıcak, içten ve samimi duygularını hissederken, bir yandan da gönlü güzel bu insanlara hizmet etmenin bahtiyarlığını da en derinden yaşadığımı ifade etmek isterim. Bu manada bu güzel coğrafyanın ve değerli halkının gönlümde güzel bir yeri ve hatırası olacağından hiç şüpheniz olmasın” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ
Soytürk, “İskenderun’da görev yapmanın bir ayrıcalık olduğu bilinciyle, İlçemizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına yönelik; gerek kamu, gerek özel sektör ve gerekse sivil toplum kuruluşları tarafından gerçekleştirilecek yatırım ve hizmetlerin nitelik ve nicelik bakımından arttırılması noktasında yoğun bir mesai yaptığımı belirtirken, eksik kaldığım noktalar da olabileceği kanaatiyle hoşgörünüze sığınıyorum. Bu güzide şehirde görev yapmanın haklı gurur ve mutluluğunu hep yüreğimde hissedeceğim inancıyla arz-ı veda ederken Kaymakam olarak hizmet etme imkânını bizlere tevdi eden devlet büyüklerimiz başta olmak üzere, görevde bulunduğum süre içerisinde desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize, değerli milletvekillerimize, meslektaşlarıma, komutanlarımıza, belediye başkanlarımıza, rektörümüze, adli ve idari erkâna, askeri erkâna ve emniyet teşkilatı mensuplarına, akademisyenlerimize, siyasi parti başkanlarımıza, mesleki ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize, hayırsever işadamlarımıza, kurum yöneticileri ve personellerine, muhtarlarımıza, kısacası tüm çalışma arkadaşlarıma ve özellikle de kimi zaman kamu hizmetlerindeki eksikliklerin daha hızlı tespit edilmesine yön veren, kimi zaman da başarılı çalışmalarımızın kamuoyuna lanse edilmesi noktasında gayret sarf eden çok kıymetli basın mensuplarımıza canı gönülden teşekkür ediyor, değerli halkımızın bana gösterdiği saygı ve hüsnü kabulden dolayı şükranlarımı sunuyorum.

‘KİLİS’TE SİZE AÇILACAK BİR DEVLET KAPISI VAR’
Vali Soytürk mesajını şöyle tamamladı; “Evlatlarını kaybetmenin derin kederi içerisindeyken bile bizleri bağrına basarak adeta evlatları gibi gören aziz şehitlerimizin kıymetli aileleri ve kahraman gazilerimize de sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Unutmayınız ki, Kilis’de size açılacak bir devlet kapısı her zaman var olduğu gibi, sizi orada kucaklayacak bir kardeşiniz, ağabeyiniz, dostunuz var. Bu duygu ve düşüncelerimle, hepinize en derin sevgi, selam ve saygılarımı sunuyorum. Hakkınızı helal ediniz. Herşey gönlünüzce olsun. Allahaısmarladık.”
Haber: Yılmaz AKPINAR