5 YILDIZLI KALKINMA PROGRAMI HAZIR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İki yıldan bu yana sahada çalışmalarını sürdüren Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Kırıkhan’da vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Altan’a ziyaretleri esnasında Belediye müdürleri ve çok sayıda vatanda˛ eşlik etti. Altan, vatandaşlar ile birebir sohbet ederek yaşanan sorunların çözümleri noktasında ve projeleri hakkında bilgiler aktarırken, tarımın Kırıkhan’daki büyük öneminden de bahsetti.

Çiftçilerin sorunlara önümüzdeki süreçte gerçekleştirecekleri projelerle destek olacaklarını dile getiren Altan, “Adaylık sürecimizde dile getirdiğimiz ‘Su Hakkı ücretsiz olmalı’ söylemimiz Hatay gündeminde büyük bir rağbet gördü. Bir diğer projemiz ise her ilçede tarımı daha yüksek seviyelere getirebilmek. Toprağın hasatını altın yapmak. Köylümüzü topraklarımız kadar zengin yapmak için projelerimizde tarıma büyük yer verdik. Bu projelerimizi önümüzdeki süreçte açıklayacağız. Kısaca açıklayacak olursak, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımıza çiftçilikle uğraşabilmeleri ve kalkınabilmeleri adına her türlü hizmeti getireceğiz. Üretici Birlik Kooperatifleri kurarak kırsal kalkınma faaliyetler yürüteceğiz. Ovamızda yetiştirilen Pamuk, kavun, zeytin, ülkemizde büyük rağbet görüyor” dedi.Başkan Altan; verimli üretim ve katılımcı planlama ile katma değeri yüksek işler başaracaklarının da altını çizerken, “Şehri birlikte yönetmek için planlamalar yaptık. Katılımcı ve üretken Belediyecilik anlayışı ile uzun zamandır yürüttüğümüz görevimizi layıkı ile yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Vatandaşlarımızın büyük ilgisi ile karşılanmak beni mutlu ediyor. Hatay’ın şu anki durumundan şikayeti olan hemşehrilerimiz mevcut. Gösterecekleri teveccüh ile bana bu görevi layık görürlerse her ilçemize ve her mahallemize eşit yaklaşım sağlayacağız. Şimdiden destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.Ziyaretler esnasında vatandaşlar ve gençler, Hatay’ın bir beş yıl daha geriye gitmemesi için Başkan Altan’ın 5 yıldızlı kalkınma programına büyük destek olacaklarını dile getirdiler.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>