HATAY’DA TAYYİP ERDOĞAN OLMAK İÇİN YOLA ÇIKIYORUM


AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı, 22. Dönem milletvekili Mehmet Soydan, halkın görüşlerini alarak bu yola çıktığını söyledi. İGC’de basın mensupları ile sohbet toplantısı yapan Soydan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘erken kalkan çok yol alır’ sözünü dinleyerek erken yola çıktığını belirtti. Her zaman halkla beraber siyaset yaptığını, kamuoyunda oluşan karşılıkla aday adayı olduğunu belirten Soydan, şunları söyledi:

İCRAAT YAPMAK İÇİN BU YOLDAYIZ
“Geçtiğimiz günlerde yerel yönetimler başkanımız ‘her ile bir Recep Tayyip Erdoğan lazım’ demişlerdi. Ben de Hatay’da Tayyip Erdoğan olmak için yola çıkıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Belediyesi’ndeki çok başarılı çalışmalarını herkes biliyor. Biz de bu çalışmaları Hatay’da gerçekleştirmek istiyoruz. Hatay Halkı’nı sadece belediyecilik de değil kalkınmada da önderlik, liderlik yapabilmek için yola çıkıyoruz. Biz dağın o tarafını da bu tarafını da temsil edebilir nitelikteyiz. Hatay’ın her açıdan bütünleşmeye ihtiyacı var. Kısır çekişmeler yerine daha büyük hedeflere yönelmemiz gerekiyor. Dolayısıyla, hem halkımızın desteğini görüp hem kendime güvenimin tam olması nedeniyle aday adayı oldum. Tabi ki gayret bizden takdir Allah’tan. Hatay Büyükşehir’i kazanacağız diye yola çıkıyorum. Aday adaylığı, adaylık için değil, Büyükşehir’i kazanacağız iddiasıyla yola çıkıyorum. Bizim için maceraya, tanınmaya ihtiyacımız yok. Biz icraat yapmak için bu yoldayız. Siyasette düşe kalka tecrübe kazandık. Memleketteki insanların yüzlerini güldürebileceksek bu göreve talibiz.”

Soydan, ’Yerel seçimlerde de Cumhur ittifakı olarak nasıl bir süreç izlenebilir?’ sorusuna “Buna genel merkezimiz karar verecek. Biz de buna göre hareket edeceğiz” dedi.
İGC Başkanı Veysel Cıncık, aday adaylığını açıklayan Mehmet Soydan’a başarılar diledi.
Haber: Yılmaz AKPINAR