ENFLASYONLA MÜCADELEDE İTSO DA ‘VARIZ’ DEDİ


TOBB tarafından ülke genelinde başlatılan “Enflasyonla Topyekûn Mücadelede Varız. En Az Yüzde 10 İndirim” kampanyası kapsamında, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da ‘Varız’ diyerek işletmelere çağrıda bulundu.

81 il ve 160 ilçedeki Oda ve Borsalar ile birlikte Enflasyonla Mücadeleye, İTSO’dan da tam destek geldi. İskenderun ve bölgesinde faaliyet gösteren işletmelerin de bu kampanyaya destek olması bekleniyor. İTSO Başkanı Yılmaz konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Enflasyonla mücadele programı çerçevesinde ülke genelinde ‘İndirim Kampanyası’ başlatıldı. Bu çerçevede indirim uygulaması gerçekleştiren üyelerimiz tespit edilerek TOBB’a bildirilecek ve bu kampanya 3 ay sürecektir. Kampanya sonunda ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde düzenlenecek ödül töreninde bu firmalarımız ödül alacaklardır. Üyelerimizi bu indirim kampanyasına destek olmaya çağırıyoruz” dedi.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz açıklamasının devamında ise şu görüşlere yer verdi: “Enflasyonla mücadele, hep birlikte yapılması gereken bir mücadeledir. Türkiye’de bir defa daha Devlet-Millet birlikteliğiyle topyekûn bir iktisadi mücadele başlatılmıştır. ‘Enflasyonla Top yekûn mücadele Varız en az yüzde 10 indirim’ kampanyası’na destek olunması için işletmelere çağrıda bulunuyoruz. Bu çağrımıza en üst düzeyde destek bekliyoruz. İTSO olarak bizlerin de tam destek verdiği enflasyonla mücadele, aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü bu kampanya ile devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyecek, elini taşın altına koyacaktır.”
Haber: Yılmaz AKPINAR