CUMHURİYETİMİZİ YÜCELTMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞMALIYIZ


CHP İskenderun Belediye Başkan aday adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, “Her şeyini kaybetmiş bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmesi için kadın-erkek, genç-yaşlı demeden büyük bir inanç ve kararlılıkla zafere dönüştürdüğü Milli Mücadele ve Ulusal Kurtuluş Savaşımızı yeni Cumhuriyet rejimi ile taçlandırmanın haklı kıvancını ve heyecanını bir kez daha yaşamanın mutluluğu içerisindeyim” dedi.

Dr. Şahutoğlu yazılı mesajında, “Ülkemiz için bir dönüm noktasını ifade eden bu bayram, milletimiz için her geçen gün daha büyük bir önem kazanmaktadır. Cumhuriyet yüce Türk milletinin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en parlak zirvedir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet, hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir. Milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyet, bağımsızlık ve hürriyetimizden asla taviz vermeyeceğimizin ifadesidir.

Atatürk’ün bizlere emanet ettiği, yarınlarımıza gururla bırakacağımız Cumhuriyetimize hepimiz dört elle sarılmalı ve bu değeri yüceltmek için çok çalışmalıyız. Çağdaş, demokratik ve laik cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak her Türk vatandaşının asli görevi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, özgür ve demokratik bir Türkiye’de yaşamanın verdiği haklı gururu içimde taşıyarak hepinizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar; başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum” dedi. Haber: Yılmaz AKPINAR