EĞİTİMDE NE KADAR YOL ALABİLİRSEK, O KADAR GÜÇLÜ OLURUZ


2018-2019 eğitim ve öğretim yılı, İskenderun Mithatpaşa İlkokulu’nda çalan ilk ders zili ile başladı. İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sabah saatlerinde İskenderun Atatürk Anıt Alanında düzenlenen çelenk sunma töreni, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunması ile başladı.

İlköğretim haftası etkinlikleri daha sonra İskenderun Mithatpaşa İlkokulu’nda düzenlenen törenlerle devam etti. Mithatpaşa İlkokulu’nda düzenlenen törene İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İskenderun Şube Başkanı Neşet Turhan, şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

ÇALIŞKAN OLMALIYIZ
Buradaki törenler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunması ile başladı. Haftanın açılış konuşmasını yapan İskenderun Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Berivan Şahin, “Yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlamanın coşkusu ve heyecanı içindeyiz. Öğrencilerimizi özledik ve okulumuzu onlar için hazırladık. Ülke kalkınmasının temeli ilköğretimden geçer. Ülke olarak, milli eğitimde ne kadar yol alabilirsek, o kadar güçlü oluruz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Tek bir şeye ihtiyacımız varır, Çalışkan Olmak’ sözünde ifade ettiği gibi çalışkan olmalıyız. Bu öğrencilerimize dileyebileceğimiz en büyük temennimiz. Yeni eğitim öğretim yılımız ülkemizdeki tüm öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Okul Müdürü Berivan Şahin’in ardından konuşma yapan İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu ise, “Yeni bir eğitim öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada, ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içerisindedirler. Sevgili öğrenciler, okulunuzdaki bu ilk gün heyecanınızı bütün kalbimle paylaşıyorum. Bu heyecan ve coşkunuzu hayat boyu devam ettirmenizi ve paylaşmayı bilen, büyüklerine saygı gösteren, milli değerlerine sahip çıkan, çalışkan bireyler olarak yetişmenizi temenni ediyorum. Değerli öğretmenlerim; çağımız bilgi ve teknoloji çağıdır. Dünya milletlerine baktığımızda büyük bir teknoloji yarışı içinde olduklarını görmekteyiz. Gelecekte önder olacak, dünyaya yön verecek milletler bu yarışı önde götüren milletler olacaktır. Bu nedenle bu günden çok çalışarak çocuklarımıza kaliteli ve iyi bir eğitim vermek zorundayız” diye konuştu.

BAYRAK DEVİR TESLİM TÖRENİ
Yapılan konuşmaların ardından Mithatpaşa İlkokulu öğrencileri, İlköğretim haftası dolayısı ile hazırladıkları şiirleri ve dans gösterileri ile göz doldurdular.
Dördüncü sınıfların birinci sınıflara devir ettiği bayrak devir teslim töreninin ardından İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği İskenderun Şube Başkanı Neşet Turhan tarafından çalışan ders zili ile ve okul bahçesinde uçurulan balonlarla 2018-2019 eğitim öğretim ilk ders yılı başlamış oldu. Heyecanları gözlerinden okunan çocuklar ilk ders zilinin çalmasıyla sınıflarına gittiler.Haber: Cuma KESEROĞLU