BAŞKANLIK SİSTEMİ, PİYASAYA GÜVEN VERECEK


İskenderun Genç İş adamları Derneği (İSGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gökten, 24 Haziran seçimlerini değerlendirdi.
Gökten, seçimin kazananının hiç şüphesiz Türkiye ve ülke demokrasisi olduğunu belirterek, “İnanıyorum ki bu seçim sonuçlarıyla yalın, sonuç odaklı ve sıkı koordinasyon ile hareket edilerek ekonomik, sosyal ve siyasal atılım dönemi yaşayacağımız şahlanış döneminin kapılarını aralıyoruz” dedi.

Gökten, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi kararların daha hızlı alınacağı, bakanlık sayılarının 16’ya düşürülerek bürokratik işlemlerin hızla azalacağı ve kamunun optimum verimliliğe ulaşacağına inandığımız bu yeni dönem milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. Herkesin yakından takip ettiği gibi uluslararası alanda Türkiye belli çevreler tarafından kıskaca alınmaya çalışılıyor. Dolayısıyla özellikle bu dönemde kararların milli bir mutabakat ile alındığı ve uzlaşı kültürünün ortaya çıktığı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yönetilecek olmamız, milletimize ayrı bir güven verecektir. Önümüzdeki dönemin ana gündem maddemizin ekonomik istikrar olduğu, ihracat hedeflerimize ulaşabilmemiz için yapısal reformların hızla gerçekleştirildiği bir dönem olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. Haber: Yılmaz AKPINAR