ŞEHİDİMİZİN ANISINA ‘ZEKA OYUNLARI’ SINIFI


Şirinyurt İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan ve konferans salonunda sunulan Çanakkale Şehitlerini Anma Günü programında duygu, hüzün ve gurur bir arada yaşandı.
Programa; İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Tugay Komutanlığı’nda görevli Yüzbaşı Sertan Subaşı, İskenderun AK Parti İlçe Başkanı Bestami Bilgili, İskenderun Zirai Karantina İlçe Müdürü Halil Göktürk, Hatay İHH Başkanı Ahmet Yetim, İskenderun Eğitim Bir-Sen Sendika Başkanı İbrahim Tuncer, Payas İlçe Millî Eğitim Müdürü Eray Sarı, Hassa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Önder Sarı, Denizciler Mahalle Muhtarı Ali Rıza Kekeç, çok sayıda okul Müdürü ve davetli katıldı.
Programda Çanakkale Şehitleri anma haftası kapsamında yapılan resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeler verildi. Ayrıca okulda öğretmen olarak görev yapan şehit eşi Gülçin Acar’a Tugay Komutanlığında görevli Yüzbaşı Sertan Subaşı tarafından günün anısına plaket takdim edildi.
Konferans salonundaki anma programından sonra Şehit Yüzbaşı İlker Acar anısına donatılan zeka oyunları sınıfı açılışı yapıldı. Program sonunda konuşma yapan Okul Müdürü Mehmet Altay “Tarihimiz destanlar ile doludur. Çanakkale en büyük destanlarımızdan biridir. Türk askeri destan yazmaya devam ediyor. Son destanımız Afrin’dir. Vatan uğrunda can veren şehidimiz İlker Acar anısına yaptırılan zeka oyunları sınıfını açılışını gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlara gönülden teşekkürler. Bu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan siz misafirlerimize de gönülden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Haber: Yılmaz AKPINAR