PAYAS KALESİ’NE ESTETİK DOKUNUŞ


Payas, Belediye Başkanı Bekir Altan ile tüm hızıyla güzelleşmeye devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Payas Kaymakamı Doktor Polat Kara ve AK Parti İlçe Başkanı Veysi Güler ile birlikte Payas Kalesi restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, “İlçemiz her güzelliği hakkediyor” dedi.
Bazı temaslarda bulunmak üzere Hatay’a gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Payas Kaymakamı Dr. Polat Kara ve Belediye Başkanı Bekir Altan ile birlikte restorasyonu devam Payas Kalesi’ni gezdi.
Yayman, restorasyon çalışmaları hakkında bilgi alırken Kale’nin restorasyonunun tamamlanması ile birlikte ilçeye artı bir değer kazandırılacağının altını çizdi.

TURİZM MERKEZİ OLACAK
Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Payas Kalesi restorasyonuyla birlikte, ilçenin bir diğer tarihi güzelliğini daha halka açacak olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. Amaçlarının Payas Kalesi’nin restorasyonuyla burayı bir turizm merkezi haline getirmek olduğunu belirten Başkan Altan, “Tarihi kalenin restorasyonun tamamlanmasının ardından şehrimizdeki bütün tarihi yapıların onarımını gerçekleştirmiş olacağız” dedi. Haber: Yılmaz AKPINAR