DOĞA’DA ‘YALIM’ FARKI


İskenderun Doğa Koleji, YALIM Grubun devralmasıyla birlikte başarılarını katlayarak yola devam ediyor. Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle’nin önderliğinde İskenderun Doğa Koleji’nde gerçekleşen basın toplantısına YALIM Grup CEO’su Cüneyt Müjde ve Doğa Koleji üst düzey yöneticileri katıldı.
Doğa Koleji, geliştirdiği eğitim metotları, öğrencilerinin elde ettikleri yüksek akademik başarılar ve dünya çapında aldığı ödüllerle başarı yolunda hız kesmiyor. Doğa Koleji, 110 kampüs, 82 bin öğrenci, 8 bin öğretmen ve 11 bin çalışanıyla Eğitimin Türkiye’deki lideri unvanını sürdürüyor. Kendine özgü eğitim metotlarıyla eğitimde Türkiye’ye adeta öncü olup çığır açan kurum, eğitim sisteminde farklılık yaratarak, geliştirdiği eğitim modellerini de dünyaya sunmaktadır. Doğa Koleji akademik başarısı, yabancı dili, kodlama ve robotik eğitim metodu, sanat, spor ve sosyal faaliyet alanlarındaki başarısı ile yüzde 15 büyüyerek başarı grafiğini de yükseltmeye devam ediyor.

YENİ NESİL EĞİTİM
Doğa Koleji, dünya standartlarında eğitim sunmaya, gelişime ve geliştirmeye katkı sağlamaya, “yeni nesil eğitim” felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştirmeyi sürdürüyor.
Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, eğitim kalitesi, akademik başarıları ve geliştirdiği yenilikçi eğitim modelleri ile Türkiye’deki eğitim sektörüne yön verdiklerini belirterek, yüksek standartlardaki hizmet kalitesiyle öğrencilerine, çalışanlarına ve topluma değer kattıklarını vurguluyor. Lüle Doğa Koleji’nin büyümesinin sırrını akademik başarı, yabancı dil eğitimi, 3S (sanat, spor, sosyal faaliyet), burs imkanları, akademik ve yönetim kadrosunun profesyonelliği olarak açıkladı.

YÜKSEK AKADEMİK BAŞARI
Doğa’ya özgü eğitim metotları ile öğrenciler yüksek akademik başarı elde ediyor.
Doğa Koleji çocuğun var olan potansiyelini, yetenekleri doğrultusunda kullanmasına izin verirken eştiler arasında geride kalmayıp tam tersine önde olmasına özen gösteriyor. Doğa Koleji Talim Terbiye Kurulu onaylı müfredatını yazarak öğrencilerine öğrenme kolaylığı sağlıyor. Ekoloji t-MBA gibi tamamen Doğa Koleji tarafından hazırlanan programlar etkili bir şekilde uygulanarak öğrenciler akademik başarı elde ediyor. Eğitim içeriği, öğretmen seçimi, akademik başarı hususunda Türkiye’de hiçbir okullarını birbirinden ayırmadıklarını dile getiren Lüle, “Öğrencilerimiz her yıl ortaokul ve lise sınavlarında Türkiye çapında başarılara imza atarak, ödüller kazanıyor. Böylelikle de akademik başarımız taçlanmış oluyor” dedi. İskenderunlu öğrencilerine de aynı hizmette eğitim verdiklerini, başarılı olduklarını dile getiren Lüle, İskenderun Doğa Koleji’nin YALIM Grup tarafından devralmasıyla ile birlikte bu başarının daha da yükseleceğinin altını çizdi.

‘AMACIMIZ DÜNYA VATANDAŞI YETİŞTİRMEK
Lüle, İngilizce eğitimin önemine dikkat çekerek, “Üretim malzemelerine sahip olmanın ilk koşulu İngilizce dilinden geçer. Dünyaya entegre olmak için İngilizceyi öğrencilerimize çok iyi öğretmemiz şart” dedi. Yabancı dil ders saatlerinin diğer eğitim kurumlarına göre oldukça fazla olduğunu belirten Lüle, kitapların kurum içerisinde hazırlandığını ve her yıl güncellendiğini belirtti. Yabancı dili çok iyi bir eğitim müfredatı ile öğrettiklerini ve bu şekilde dünya ile entegre gençler yetiştirdiklerini vurgulayan Ali Rıza Lüle, eğitimde yeniliği yakalamayı başardıklarını dile getirdi.

BURS HERKESİN HAKKI
Lüle, Doğa Koleji’nin başarıyı ve başarıları görmezden gelmeyerek bursluluk sınavları düzenlediklerini söyleyerek, %100’e varan burs imkanları tanıdıklarını dile getirdi. Bursluluk sınavının ise 13 Ocak’ta yapılacağını vurgulayan Lüle, Bursluluk sınavına 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katılabileceğini başvurunun 12 Ocak’ta sonlanacağı ve öğrencilerin web sayfasından başvuru yapmaları gerektiğini belirtti.

BÖLGEYE KATKIMIZ SÜRECEK
Yalım Grup CEO’su Cüneyt Müjde toplantıda söz alarak, “İskenderun Doğa Koleji’nin Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından YALIM Gruba geçmesiyle de İskenderun eğitim başarısı hız kesmeyecek” diyerek, İskenderunlu öğrencilere dünya standartlarında eğitim sunmaya, geleceğin liderlerini bugünden yetiştirmeye devam edeceklerini belirtti.
YALIM Grup CEO’su Cüneyt Müjde “Bünyemize katılan Doğa Koleji ile büyümeye, bölgemize katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi. Haber: Yılmaz AKPINAR