AK PARTİ İL BAŞKANI GÜLER ‘HARCADIĞIMIZ ZAMAN HARAMDIR’


AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaklarını, Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerinin çok iyi algılanması ve değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Partisinin il yürütme kurulu toplantısında konuşan Güler, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye canı yürekten teşekkür ediyorum. Bir partinin genel başkanının söyleyebileceği şeyler değil bunlar. Ne diyor Devlet Bahçeli, ‘Bizim 2019’da MYK olarak cumhurbaşkanı adayımız yok, bizim adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” Bu çok büyük bir şey. Olup bitenleri algıladığı için diyor. AK Parti’yi bırakın, aynı çatıda bir arada olmayı bırakın, başka bir partinin genel başkanı eğer bunu diyorsa son zamanlarda yaşanılan olaylarla harcadığımız zaman vallahi haramdır. Bunun çok iyi algılanması, çok iyi değerlendirilmesi lazım” dedi.

Güler, AK Parti Hatay İl Başkanlığının faaliyetleri ile ilgili verdiği bilgide ise kongresi yapılmayan 7 ilçenin olduğunu belirtti. Şubat sonuna kadar ilçelerin kongresinin tamamlanması gerektiğini belirten Güler, “İlçe kongrelerini bitirdikten sonra da cumhurbaşkanımızın müsaitliğine bağlı şubat sonu, ortası il kongresine teşrif edecekler” diye konuştu. Haber: Yılmaz AKPINAR