SONSUZA DEK!


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Birinci Meclis’in 29 Ekim 1923’te ilk adımını attığı Cumhuriyet koşusu, bugün 94 yaşında da o günkü kararlılık ve heyacanla, sürüyor. Hepimizin ortak çınarı ve geleceği Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak. İskenderun’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yıldönümü coşkuyla kutlandı. Atatürk Anıt Alanı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral T.Erkan Olgay, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, siyasi partilerin ilçe başkanları, meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri ve sivil erkân ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Törende ilk olarak İskenderun Kaymakamı Recep Soyütük, İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral T.Erkan Olgay, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil Atatürk Anıtı’nda çelenk sundu.
Saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşımız okundu ve şanlı bayrağımız göndere çekildi.
Anıt alanındaki törenin sona ermesinin ardından protokol üyeleri, törene katılanların ve halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

EGEMENLİĞİN SEMBOLÜ
Kaymakam Soytürk halkımızın cumhuriyet bayramını kutlayarak, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kazanılan ve tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı destanının ardından kurulan Cumhuriyetimiz; azmin, kararlılığın, fedakârlığın, birlik ve beraberliğin ve egemenliğin sembolü olmuştur. Cumhuriyetimizin 94’üncü yıldönümünde milletimizin sahip olduğu tüm değerlerle hissettiği bu coşku ve heyecanının gönül dünyasından hiç eksik olmamasını temenni ediyor, bu müstesna günde Cumhuriyet’i ‘en büyük eserim’ diye tanımlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu aziz vatanın bütünlüğünü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde aydınlık yarınlara emin adımlarla ulaşmamız temennisiyle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı içten dileklerimle kutluyorum” dedi. Haber: Yılmaz AKPINAR