KAHRAMAN ANNE İYİLEŞİYOR!


İskenderun’da meydana gelen trafik kazasında oğlunu kahramanca kurtarıp, ama kendisi ağır yaralanan ve ilk müdahalenin ardından tekrar hayata tutunan Rengin Uzunyiğit (35), Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Atilla Ersoy’un gerçekleştirdiği başarılı ameliyatla, kolunda ve bacağındaki doku kayıpları, deri nakliyle kapatıldı.

‘RENGİN’İN KOLUNA DERİ ONARIMINI GERÇEKLEŞTİRDİK’
Kolunu ve bacağını artık rahatça kullanabilen Uzunyiğit’in sağlık durumu hakkında bilgiler veren Op. Dr. Atilla Ersoy, “Hastamızın, trafik kazası nedeniyle ilk müdahalesini İskenderun Devlet Hastanesi’ndeki hekim arkadaşlarımız gerçekleştirmiş olup, bacağına yapay damar koyarak ve kanamayı durdurarak hastamızın hayatını kurtarmışlardır. Kolundaki ve bacağındaki geniş doku ölümleri için ise hastayı kliniğe aldık. Gerekli hazırlıkların ardından hastamızın kolundaki ve bacağındaki doku kayıplarını ameliyatla kapattık. Rengin Hanım, artık kolunu ve bacağını rahatça kullanabilecek” dedi.

‘KOLUMU ARTIK KULLANABİLECEĞİM’
Yaşadığı süreç hakkında açıklamada bulunan Rengin Uzuner ise, “Çocuğumu okula bırakmıştım ve kızımla eve dönüyordum. Kaldırımdaydım, çocuğumun ve benim üzerime bir aracın geldiğini gördüm. Zarar görmesin diye kızımı can havliyle kaldırımdan ittim, fakat kendimi kurtaramadım. Gözümü açtığımda acil servisteydim. Daha sonra kullanılamaz halde olan kolumu ve bacağımı Doktorum Atilla Bey, deri nakliyle eski haline getirdi. Atilla Bey benim kurtarıcım oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi. Haber: Yılmaz AKPINAR