RABİA YARDIM BEKLİYOR!


İskenderun’da omuriliğinde tümör tespit edilen ve her iki ayağı da felç olan 19 yaşındaki Rabia Armutçu’nun, tedavisine yönelik gerekli olan parayı toplamak için Hatay Valiliği izni ve takibi ile yardım kampanyası başlatıldı. Aile, maddi durumu iyi olmadığından ameliyat için gerekli olan 46 bin lirayı bulmakta zorlanıyor. Bu sebeple, hayat enerjisiyle dolup taşan Rabia’nın tekrar eski sağlığına kavuşması için Hatay Valiliği kontrolünde yardım hesabı açıldı.

‘YÜRÜMEK İSTİYORUM’
Yıldırım Tepe Mahallesi’nde ikamet eden Deniz ve Sait çiftinin 5 evladından biri olan Rabia Armutçu, lise dördüncü sınıf öğrencisi iken ayaklarının tutmaması nedeniyle yere düşüyordu. İskenderun’da hastalığının tanısı konulamayan Rabia, annesi Deniz Armutçu ile Adana Numune Hastanesi’ne gitti. Ayakları tutmadığı için belirli aralıklarda yere düşen Rabia’ya burada vücudunda lezyon olduğunu söylediler. Daha sonra Adana’daki Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne giden Rabia’ya burada ise omuriliğinde tümör çıktığını ve 10 gün içerisinde ameliyata alınması gerektiğini aksi takdirde bir daha yürüyemeyeceği haberini verdiler.Burada ameliyat olan Rabia, 23 gün sonra aynı hastanede bu defa ikinci bir ameliyat ile vücudundan tümörlü kemiğin çıkartılmasıyla her iki ayağını da kaybetti. Başından geçenleri gözyaşları içerisinde anlatan Rabia, “Jimnastik yapıyordum. Atletizmle ve sürekli fitness ile uğraşıyordum. Sabahları parklara gider egzersizler yapardım. Pazar günleri herkes evde kahvaltısını beklerken ben sabah saat altı gibi parklarda egzersiz peşinde olurdum. Ve en çok da hayalim çevik kuvvet polisi olmaktı. Artık yürümek istiyorum. Hayırseverlerimiz bana yardım desteğinde bulunursa teşekkür ederim, başka bir şey istemem” dedi.

YARDIM HESABI AÇILDI
Dün itibariyle Ziraat Bankası İskenderun Şubesi’nde açılan yardım hesabında, hayırseverlerin şu iban numarasına katkı sağlaması bekleniyor; TR11 0001 0003 0772 0901 3050 02
Lütfen yardımcı olalım.. Yılmaz AKPINAR