İGEV ‘YAZA MERHABA’ DEDİ!


İskenderun Güney Eğitim Vakfı (İGEV) tarafından düzenlenen geleneksel “Yaza Merhaba” Şenlikleri bu yıl da coşkuyla gerçekleştirildi. İGEV vakıf üyeleri, eğitim gönüllüleri, öğrenciler veliler ve halkın katılımıyla Arsuz Karaağaç Plajı tesislerinde “Yaza Merhaba” dediler.
Panayır ortamında bu yıl 18.‘si gerçekleşen geleneksel etkinliğe ilgi yoğun oldu. Geçtiğimiz hafta sonunda halka açık panayır ortamında düzenlenen şenliklerde Tavla, Satranç, Okey turnuvaları ve resim yarışmaları düzenlendi. Yarışmalar sırasında oldukça çekişmeli, eğlenceli ve heyecanlı anlar yaşandı. Gençler, çocuklar ve kadınların yarışmalardaki kıyasıya rekabeti renkli ve eğlenceli görüntülere sahne oldu. Oldukça sıcak ortamda gerçekleşen şenlikte gençler ve bayanlar tavla ve okey dallarında yarışırken, çocuklar ise Beden eğitimi öğretmeni Salih Seven nezaretinde satranç, resim, çuval, yumurta ve mini basket oyunlarında hem ter döktüler hem de eğlendiler.

‘AYDINLIK BİR GELECEK İÇİN..’
İGEV yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen “Yaza Merhaba” şenliğinin açış konuşması için söz alan İGEV yönetim kurulu başkanı Şefik Uyar, davetlilere hoş geldin diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü; “Denizin, kumun ve güneşin tüm cömertliğini sergilediği bu güzel Arsuz Karaağaç Halk Plajında sizleri ağırlamaktan mutluyuz. Aydınlık geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz, eğitim gönüllülerimiz ve sevdiklerimizle beraber yaza merhaba demenin sevincini yaşıyoruz. Bildiğiniz gibi İGEV’in en önemli amacı, Cumhuriyetin temel ilkelerine bağlı, çağdaş, laik, Atatürkçü, aydın bir gençlik yetişmesine katkıda bulunmaktır. ‘Aydın bir nesil, aydınlık bir gelecek için’ anlayışını ilke edinmiş olan İGEV’de gönüllülerimizin eğitime yapmış olduğu katkılar ile amaçlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Katkı yapan tüm gönüllülerimize şükranlarımı sunuyorum. Vakfımızın tüm etkinliklerinde yanımızda olan ve “Yaza Merhaba şenliğinin gerçekleşmesinde bize her türlü imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve ekibine, Arsuz belediye başkanımız sayın Nazım Culha’ya ve personeline teşekkür ederiz. Ayrıca şenliğimizin düzenlenmesinde emeği ve katkısı bulunan herkese, burada bizleri müziğiyle coşturan sanatçı kardeşimiz Ahmet Keser ve ekibine teşekkür ederiz” dedi.

‘HUZURUMUZU KİMSE BOZAMAYACAK’
Gün boyu, Ahmet Keser ve Güneyliler ekibi eşliğindeki canlı müzik eşliğinde neşeli bir ortamda gerçekleşen şenliğe İGEV üyeleri, çok sayıda öğrenci ve velilerin yanı sıra Arsuz belediye başkanı Nazım Culha, Arsuz ilçe emniyet Müdürü Halil Karabacak, CHP Arsuz İlçe Başkanı Av. Faik Çekin, CHP kadın kolları üyeleri, bazı belediye Meclis üyeleri, bazı STK temsilcileri ile kalabalık halk topluluğu katıldı. Etkinliklerin gerçekleştiği alana gelişinde sıcak ilgiyle karşılanan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha Alanda bulunan tüm davetlilerle tokalaşıp ayak üstü sohbet etti, vatandaşları tek tek dinledi. Başkanın bu samimi ilgisi vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlar başkan Culha ve yanındakiler ile birlikte fotoğraf çekildiler.
Başkan Culha etkinlik alanında bulunan vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yaptı. Culha; “Kardeşliğin, barışın, adaletin ve tüm güzelliklerin memleketimize ve dünyaya hakim olmasını diliyorum. Dünya’ya örnek olan bu birlik, beraberlik ve huzur ortamımızı bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek. İGEV gençlerimize Atatürk ve Cumhuriyetin kazanımları noktasında eğitime ve kişisel gelişime pozitif katkı sunan ışık tutan önemli STK’ların arasında yer alıyor. Bu yüzden sahip çıkılmayı ve desteği hak ediyor. Sizlerle birlikte Yaza Merhaba demekten dolayı memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. Bu güzel ortamı hazırlayan İGEV yönetimine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Haber: Yılmaz AKPINAR