MALATYA’DAN DERECEYLE DÖNDÜLER!


Türkiye Yüzme Federasyonu 2017 faaliyet programında yer alan “Türkiye 11-12 Yarı Final Grup Müsabakaları”, 24-26 Mart tarihlerinde Malatya’da yapıldı. Bu müsabakada, İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü’nden Emir Peköz, Azra Yörenç, Utku Polat ve Eylül Arbaç adlı sporcular, daha önce yapılan il içi baraj geçme müsabakalarında, federasyonun belirlediği Yarı Final Tur Barajı olan B2 barajını Hatay’dan geçen dört sporcu olarak ilimizi temsil ettiler.
Malatya’da yapılan yarı final müsabakalarında sporcularımız, “11-12 yaş Türkiye Yüzme Finalleri” için gerekli olan A1 barajını geçmek için mücadele ederken başarılı dereceler aldılar.
İskenderun Yüzme İhtisas Kulübümüzden Emir Peköz 100 metre Karışık ve 50 metre Serbest’te Yarı Final Bölge Şampiyonu, 50 metre ve 100 metre Sırtüstü’nde Bölge üçüncüsü, Utku Polat 100 metre Sırtüstü’nde Bölge Şampiyonu, Eylül Arbaç 50 metre Kurbağalama’da Bölge üçüncüsü, Azra Yörenç 50 metre Serbest’te Bölge dördüncüsü olarak bizleri gururlandırdılar.
İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Başantrenörü Murat Kaptanoğlu açıklamasında, “Sporcularımızın ve kulübümüzün şimdiki hedefi önümüzdeki hafta içerisinde yapılacak olan il içi baraj geçme müsabakalarında final barajı olan dört ayrı teknikte A1 barajlarını geçip, Nisan ayı içerisinde İstanbul veya Gaziantep’te yapılacak olan “Türkiye 11-12 Yaş Yüzme Finalleri’ne” ilimizi temsilen katılmaktır. Sporcularımızın aldığı derecelerden dolayı mutluluk duymaktayız. Başarımız, düzenli ve disiplinli çalışmalarımızın sonucunda gelmektedir. Daha büyük başarılara ulaşabilmek adına planlı ve programlı olarak antrenmanlarımıza devam etmekteyiz. Gerek yüzme, gerekse sutopu branşlarımızda ülke çapında daha fazla ve kalıcı başarıya ulaşabilmek adına kendi havuzumuza sahip olmamız şart. Eğer ileride bunu gerçekleştirebilirsek hem amacımıza daha rahat ulaşabilir, hem de bundan sonra gelecek nesilleri daha iyi antrene etme imkanına sahip olabiliriz. Zira, bir diğer branşımız olan sutopunda, mücadele ettiğimiz ‘Türkiye Bayanlar Sutopu 1. Ligi’ndeki’ rakiplerimizin hepsinin kendi havuzları mevcut. Umarım bu hayalimizi gerçekleştirebiliriz. Sporcularımı ve ailelerini özverili çalışmaları sonucunda Malatya’daki başarılarından dolayı kutluyor, Türkiye Finallerine katılacaklarına inanıyor ve bu yolda başarılar diliyorum. Bizlere sürekli desteklerini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sn. Cemil Şensöz şahsında tüm İl-İlçe müdürlüğü personellerine, Yüzme İl temsilcimiz Sn. Kemal Alış’a, Kulüp Başkanımız Sayın Kadir Doğan’a ve DTO İskenderun Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyorum” dedi. Haber: Yılmaz AKPINAR