FEYZİOĞLU, ‘CUMURBAŞKANINA EYALET KURMA YETKİSİ’


Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Arsuz Şubesinin Gözcüler hizmet binasında dün düzenlediği “Mevzubahis Vatan ise..” konulu panele katılan Türk Ceza Hukuku Profesörü ve aynı zamanda Türkiye Barolar Birliğinin 8. Başkanı olan Prof. Metin Feyzioğlu ve Türk Hukuk Profesörü Süheyl Batum, 16 Nisan günü oylanacak olan referandum hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Prof. Metin Feyzioğlu; “Anayasa’nın 123. ve 124. maddelerinde dağılmış olan hükümlerinde, başkanı Türkiye’de tek imzayla eyalet kurma yetkisi veriyor. İşte buna hayır!” diye seslendi. Arsuz ilçesinde gerçekleştirilen etkinliğe, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve eşi Selda Culha, ADD Akdeniz Bölge Sorumlusu Levent Cemal Güngör, ADD Arsuz Şube yöneticileri de katıldı. Çok büyük ilgi gören bu etkinliğin açılış konuşmasını yapan ADD Akdeniz Bölge Sorumlusu Güngör, “Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, bayrağımızın gölgesinde yürüyoruz. Anayasamızın değişmez maddelerinden taviz vermeden cumhuriyet ateşiyle var olmak için buradayız” dedi.

‘HATAY ASLA KOPARILAMAZ’
Daha sonra söz alan Hukuk Prof. Metin Feyzioğlu, “Hatay’da Amanos dağlarında bölücü terör örgütünün ısrarla terör odaklarını bırakması, bu bölücülerin Hatay’ı ve İskenderun’u Türkiye’den alıp o meşrum kürt koridorunun denize açılan kapısı hayali ile ilintilidir. Burada bölücü terörist örgütünün destekçisi yoktur. Peki niçin burada sürekli terörist grupları barındırılmakta. Bunun sebebi projesi içerisinde Hatay’ın Türkiye’den koparılması vardır. 40 asırlık Türkiye yurdu bir daha asla koparılamayacaktır. Kıbrısta birileri Kıbrıs’ı pazarlamayı denedi. TBB olarak çok önlemi toplantılar yaptık. Mustafa Kemal Atatürk’ün Hatay’ı Türkiye’ye bağlama hayali ideali Kıbrıs’ın Karpas burnunun İskenderun’a giriyor olmasıyla ilgilidir. Eğer Kıbrıs Türkiye’den gidecek olursa, Kıbrıs’ın Karpas burnu Türkiye’den alınacak olursa İskenderun’da Türkiye’den gidecektir. Çünkü İskenderun körfezinden doğu Akdeniz’e 1 tane gemi çıkarma imkanı olmayacaktır. Büyük proje budur. Rumların Karpas burnunda 3-4 kilise bulunması gerekçesiyle ‘Buralar Rumlara verilmez ise anlaşma yoktur’ ısrarının arkasında BOP’un; Karpas, İskenderun ve kürt koridoru bağlantısı vardır. İskenderun Körfezi, kurulmak istenen terörist devletimsilerin Akdenize açılacağı kapı olarak planlanmaktadır. Karpas burnu da Yunana verilmek üzere bu koridorun güvenliği sağlamak projesinin asli parçasıdır. TBB olarak biz bu projeyi iki büyük toplantı ile afişe ettik” dedi.

‘YENİ ANAYASA BUNUN ÖZÜ!’
Feyzioğlu ayrıca, “Anaysa değişliğinin bu anlattıklarımla ne ilgisi var diyeceksiniz? Bu anlattıklarımın tam özü ve çekirdeğidir. Bu anayasa değişikliği Hatay’ın Türkiye’ye bağlanması öz ve öz Türk yurdu olan Hatay’ın Türkiye’nin ili olmasının karşı çıkanların projesidir. Bu cümlelerimin hiçbir şekilde bunların ne anlama geldiğini bilmeyen sayın cumhurbaşkanı ve sayın başbakana yönelik değildir. Çünkü onlar altında imzaları olan projenin altındaki saatli bombaları bilmemektedirler. O bombaların ne olduğunu onlara anlatacak olanlar, karşılarında takla atmayacak oldukları için, milli insanlar oldukları için onları bir kez bile çağırıp dinlemeyi tercih etmemişlerdir. Prof. Süheyl Batum’u Türkiye’nin milli ve konusunun en uzmanı anayasa hukukçusunu bir anayasa hazırlarken çağırıp dinlememek neyin işaretidir? Bu coğrafyada devletlerin neden kuruldu ve nasıl yıkıldığını anlatan dünyanın en iyi Tarihçisi Halaçoğlunu çağırıp dinlememek neyin işaretidir? Alanı ceza hukuku olan terör örgütlerinin nasıl kurtuluş örgütüne yükseldiğini bilen ve tüm ömrünü bölücü terör örgütü sıfatından kurtuluş savaşçısına yükselmesin diye Türkiye Cumhuriyetine bilgi vermekle geçinen birini nacizane beni çağırıp nedir bu? Bunun aslını sormamanın mantığı nedir? Doğruyu öğrenmekten korkmak, nedendir söyleyin? Ermenistan’a verilmek istenen tavizden, kürt koridoru projesinden, Kıbrıs’ın Rumlaştırılmasından, sonra sıra Hatay’ın karıştırılması Hatay’ın tekrar öz vatanından koparılması hayali vardır. İşte bu hayale Hayır diyoruz!

‘İŞTE BUNA HAYIR’
Anayasa ile ilgisini şimdi tamda burada söylüyorum; anayasanın 123. ve 124. Maddelerinde sayın cumhurbaşkanımıza etrafındaki danışmanlarının ve bu anayasayı yazan küresel kuklacıların vermeyi ihmal ettiği küçücük bir bilgi var. 123 ve 124’de dağılmış olan hükümlerin başkanı Türkiye’de tek imzayla eyalet kurma yetkisi. İşte buna Hayır! Başkan isterse bu anayasayla çıkıp aşağıda yazılı şehirlerin kolluk güçlerinin eğitim faaliyetlerinin ve maden faaliyetlerinin birlikte organize edilmesi için kamu tüzel kişiliği kurdum diyebilir. Bunun eyalet olduğunu söylemekten korkanlara biz diyoruz ki hiçbir beklenti içinde olmadan hiçbir şey talep beklemeden sadece Türkiye’nin birliğini ve beraberliğini talep ederek, biz diyoruz ki eyalet kurulmasını isteyen bu anayasaya hayır diyin. Arsuz Belediye Başkanı Culha, “Arsuz Hayır diyor, tüm Türkiye hayır diyecek. 100 yıl önce kurtuluş savaşı ile kazandığımız Türkiye cumhuriyeti rejimini başta ulu önder Atatürk ve çok sayıda şehitlerimiz sayesinde yetki saraydan alınıp halka verildi. Şimdi 100 yıl sonra halktan alınıp saraya verilmek isteniyor. Evet arkadaşlar hayır diyoruz. Öyle bir şey olmaz. Bu ülkenin yönetimin tek adam verilmesine hayır diyoruz” dedi.

‘DOĞRU ANLATILSA, CUMHURBAŞKANI DA HAYIR DERDİ’
Son olarak söz alan Prof. Süheyl Batum; “Şuan Arsuz’da herhangi bir parti değil Türk milleti toplanmıştır. 18 Mart, Çanakkale’nin yıl dönümüydü. Çanakkale zaferini neden vermek zorunda kaldık ve Çanakkale geçilmezi dünyanın bağrına neden yazdık. Çünkü o dönemin kukla oynatıcıları koskoca Osmanlı İmparatorluğunu parçalamak istiyorlardı. Ve parçalamak için bir şeyi uygun görmüşler kurumları bırakıp, bir kişiyi kandırmak ikna etmek kolaydı. O yüzden Enver Paşa’yı Almanlar 1. Dünya savaşına soktular. Koca imparatorluk bir kişinin soktuğu savaşta parçalandı ve hepimiz bu parçada toplanıp burayı vatan belledik. Türk Milleti oluştu ama Osmalı İmparatorluğu gitti. İşte 2017 anayasası bunun yeniden oluşması için bize bugünkü kürsel kukla oynatıcılarının yeniden empoze ettiği anayasadır. Biz böyle bir anayasaya zamanında dedelerimizin annelerimizin babaannelerimiz kurtuluş savaşı vererek tek adamdan çıkartarak koca bir meclisle millet kurdu.Türkiye Cumhuriyetini birileri tekrar kukla oynatıcıları istiyor diye, tek adamın eline verir miyiz? Bir kişinin eline teslim eder miyiz?” diye sordu. Katılımcılardan “Hayır” sesi yükseldi. Etmeyeceğiz tabi ki diyerek sözlerine devam edem Batum; “Bu anayasanın özü sözü budur. Sayın cumhurbaşkanına ve başbakana biri bunu böyle anlatsa emin olun, sayın cumhurbaşkanı buraya gelir hayır diyelim arkadaşlar, düşün peşime derdi. Sayın cumhurbaşkanımız çok iyi bir ama biraz kandırılıyor. Danışmanları onu ikna ediyor. İyi tamam o zaman harikadır diyor. Kandırıldığını şuradan anladık. Geçen gün bu anayasayı anlatırken ilk defa hayırcılara çukurcu pkkcı demedi. ‘Bu anayasa ile 100 bin kişiye cumhurbaşkanını yeniden seçme imkanını veriyoruz’ dedi. Böyle bir şey yok. Birileri gene kandırmış. Oysaki bilse bu Çanakkale’de yapamadıklarını bu anayaysa ile yapmak istiyorlar” dedi. Haber: Mustafa TOPAL