ANNELER İÇİN KÜLTÜR TURU!


Dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre, Anadolu’nun ilk camisi Habib-i Neccar ve Samandağ sahilinde, Hz. Hızır ile Hz. Musa’nın buluştuğu yer olarak kabul edilen Hızır (a.s) ziyaretini ziyaret eden İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği bünyesindeki çocukların annelerine, Hatay Arkeoloji Müzesi’ni de ziyaret ettiler. İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla dernek bünyesindeki çocukların annelerini Hatay’ın tarihi değerlerini anlatan bir turizm gezi programı hazırladı. Elli kadının katılımıyla 5 Mart Pazar günü gerçekleşen Hatay gezisinde kadınlar, İskenderun’dan sabah erken saatte Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği büyük bir otobüsle Hatay turunu başlattı.

HOŞÇA VAKİT GEÇİRDİLER
Reyhanlı – Yenişehir Gölü kıyısında sabah kahvaltı yapan kadınlar, Antakya‘ ya M.S. 29-40 tarihleri arasında gelmiş ve Hıristiyanlığı yaymaya çalıştığı ve insanoğlunun yerleşimine ait ilk izlerin bulunduğu Paleolitik Çağ’dan bu yana tarihi ve doğal birçok güzelliğe sahip Antakya, Hatay Arkeoloji Müzesi ve ilk mağara kilisesi St. Pierre, Anadolu’nun ilk camisi Habib-i Neccar Camiini ardından Samandağ sahilinde, Hz. Hızır ile Hz. Musa’nın buluştuğu yer olarak kabul edilen kayanın üzerinde kurulan Hızır (A.S) ziyaretini ziyaret etti. Kadınlar öğle yemeğine Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman’ın ev sahipliğinde Antik Restaurant’ta yediler. Buradaki programa Hatay Büyükşehir Belediye Başkanının eşi Nazan Savaş, Defne Belediyesi Özel Kalem Müdürü Rahşan Atahan da katıldı.

NAZAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR PLAKETİ
İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği Başkanı Zeynep Çakmaklı, dernek çalışmalarına bugüne kadar destek sunan Nazan Savaş’a, dernek adına teşekkür plaketi sundu. Nazan Savaş, Dernek Başkanı Zeynep Çakmaklı’ya hitaben yaptığı konuşmada dernek olarak çok anlamlı ve güzel projelere imza attıklarını, başarılı çalışmalarından dolayı emeği geçen herkesi kutladığını söyledi. Başkan Çakmaklı, hayırseverlerin destekleriyle bu günlere kadar geldiklerini anlatarak toplumsal dayanışmanın önemine dikkat çekti. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Dolayısıyla bütün kadınlara birer Armağan takdim eden Dernek yönetimi ve Nazan Savaş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün önemine işaret eden bir konuşma yaptılar. Haber: Mustafa TOPAL