BİR HAFTA KAPATMA CEZASI!


İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kurallara uymayan pazarcı esnafına 1 hafta kapatma cezası verdi. Mustafa Kemal Mahallesi’nde kurulan semt pazarında Semt Pazarları Kontrol denetim yönetmeliğine uymadığı ve çevre kirliği oluşturduğu gerekçesi ile bir pazarcı esnafına İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından 1 hafta pazardan men cezası verildi. Pazarda boş kalan alan bariyerler ile çevrilerek, “Bu işyeri Pazar kurallarına uymadığından dolayı İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından kapatılmıştır. İskenderun Belediyesi” yazılı afişler asıldı.

‘HALKIN SAĞLIĞI BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’
Tüm pazarcı esnafının kendileri için eşit olduğunu vurgulayan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Kurallara uymayan olursa zabıta ekiplerimiz ilk önce onları uyarıyor. Halkın sağlığı bizler için çok önemli. Bu nedenle zabıta müdürlüğü ekiplerimiz sürekli gıda satışı yapan işyerleri ve Pazar yerlerinde temizlik, hijyen denetimi yapıyor. Halkımızın sağlığı birinci önceliğimizdir. Kurallara uymayan işyerleri hakkında gerekli cezai işlem uygulanıyor” dedi.

‘DENETİMLER DEVAM EDECEK’
Denetimlerin sürekli devam edeceğini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Halkımızın sağlığını korumak için rutin olarak denetimler gerçekleştiriyoruz. İskenderun halkının talepleri ve şikâyetlerini de dikkate alıyoruz. Özellikle hijyen konusunda çok hassasız. Belediyemizin zabıta ekipleri sık sık denetimlere çıkıyor. Bundan sonra da denetimlerimiz sürecek” şeklinde konuştu.