AHMET ATIÇ; ‘SİYASİ İSTİKRAR BU ANAYASA İLE GELECEK’


AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği referandumunun siyasi açıdan hiçbir parti için bir kazanım olmayacağını belirterek, ‘evet’ ya da ‘hayır’ın galip gelmesinin ülkenin geleceği noktasında çok önemli olduğunu söyledi.
AK Parti İl Başkanı Atıç, Antakya Belediyesi’nin düzenlediği toplantıda, Referandum’a ilişkin açıklamalarda bulundu. 1980’den bu yana iktidara gelen her partinin anayasayı değiştirme vaadinde bulunduğunu, ancak bunu hiçbirinin gerçekleştiremediğini kaydeden Başkan Atıç, AK Parti iktidarının anayasayı değiştirmek için en önemli adımları attığını ve olayı Referandum’a kadar getirdiğini ifade etti. ‘Evet’ diyene de ‘hayır’ diyene de sonuna kadar saygı duyduklarını, vatandaşları hiçbir zaman ayrıma tabi tutmadıklarını vurgulayan Atıç, “Yeni bir gelecek için bu oylama çok önemli. Neden evet demek önemli? Anayasa, toplumun tüm haklarını kapsam altına alan metindir. Mevcut anayasa darbe anayasasıdır, kısıtlayıcı bir anayasadır. Bunu 35 yıldır her iktidar değiştirmeyi vaat etti ama gerçekleşmedi. İlk defa bu kadar ciddi bir yol gidildi. Geçmişte bu konuda adım atanlar bu konudan büyük sıkıntı çekti. Halkın onayına sunuldu. İstikrarlı bir ülkeye ihtiyacımız var siyasi olarak” dedi.

‘ASIL ÖNEMLİ OLAN MEMLEKETİMİZİN ÇIKARLARIDIR’
Anayasa teklifiyle istikrarlı bir yönetim ve uzun ömürlü hükümetler kurulabileceğini vurgulayan Atıç, “Bununla istikrara kavuşacağız. Hükümet kurmak ve uzun ömürlü olmasını sağlamak lazım. Siyasi istikrar sağlanacak. Hükümet kurma hakkı vatandaşa veriliyor. Bürokrasi ağırlığı ortadan kalkacak. Daha kaliteli ve hızlı hizmet geliyor. Güvenli ve huzurlu bir ülke için ‘evet’ demeliyiz. Birlik ve uzlaşmayı sağlayan bir anayasa geliyor. Parti ayrımının önüne geçilecek. Tüm örgütler ‘hayır’ derken, sen neden hayır diyorsun? Onlar, ülkenin geleceği olmasın diye ‘hayır’ derken amaçları belli. Memleketin huzuru ve barışı her şeyden önemli. Evet ya da hayır derken memleketin çıkarı ön planda olmalı” diye konuştu. Atıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın önümüzdeki günlerde Hatay’ı ziyaret edeceklerini de sözlerine ekledi.
Haber: Yılmaz AKPINAR