‘SOKAK LAMBASINDAN BİLE MAHRUM TUTULUYORUZ’

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


CHP Belen Gençlik Kolları’nın, İskenderun Teknik Üniversitesi MYO önünde elim bir trafik kazasına yönelik basın açıklamasına, İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara da katıldı, destek verdi. CHP Belen Gençlik Kolları Başkanı İklime Kabasakal, “Bugün içimizden sadece acı ve keder geliyor. Geçtiğimiz günlerde elim bir kaza sonucu, bir kardeşimizi, üniversite öğrencilerimizi hayatının baharında üzücü bir olay ile kaybettik. Öyle görünüyor ki vefat olayı ile sonuçlanan bu kazada insan canı önemsenmemiştir ve kendi kaderine bırakılmıştır. Yetkililerin görevi kendi koltuklarını sağlamlaştırmak değil, insan canını korumak ve üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmektedir” dedi.
Kabasakal açıklamasının devamında, “Bizim için insanın canı her şeyden kıymetlidir. Birinin burnu bile kanasa vicdanımız sızlar. Hele ki gencecik bir fidanı toprağa veriyorsak bu bizim için kıyamet demektir. Allah bu kardeşimizin mekânını cennet eylesin, ailelerine sabır dileklerimi iletiyorum. En büyük temennimiz bu tarz olayların bir daha yaşanmaması ve yetkililerin bundan ders almasıdır. Devlet insanın can ve mal güvenliğini korumakla mesuldür. Parti ve görüş ayırmaksızın iktidara gelen her hükümetin birinci önceliği ülkemizdeki insanların can ve mal güvenliğidir. Yaşanan bu acılı olayda herkes üzerindeki sorumluluğu bir başkasına atmakta ve sıyrılmaya çalışmaktadır. Bizim için sorumluların kim olduğunu önemli değil onların çıkardığı ders ve insan canına ne kadar önem verdikleridir. Öyle görünüyor ki vefat olayı ile sonuçlanan bu kazada insan canı önemsenmemiştir ve kendi kaderine bırakılmıştır. Yetkililerin görevi kendi koltuklarını sağlamlaştırmak değil, insan canını korumak ve üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmektedir. Ülkemizde yaşanan bu karanlık günlere birde yollarımızın karanlığı eklenmiş ve insanlar bir sokak lambasından bile mahrum tutulmuştur. Bu ülkeyi yönetenlerden tek isteğimiz güçleri yettiğince sokakları aydınlatmalarıdır” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>