İSDEMİR’E ‘ENERJİ VERİMLİLİĞİ’ ÖDÜLÜ


Türkiye’nin en büyük entegre yassı çelik üreticilerinden biri olan İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. (İsdemir), Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’nda (SENVER), Sanayide Enerji Verimliliğin Artırılması Projeleri (SEVAP-3) kategorisinde birinciliğe layık görüldü.
2006 yılından bu yana OYAK bünyesinde hizmet veren ve 2016 yılında üretimde 5 milyon tonu geçerek önemli bir başarıya imza atan İsdemir, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından ödüle layık görüldü.

ÇEVREYE DUYARLI PROJE
Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü himayesinde gerçekleştirilen Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’nda (SENVER) İsdemir, “3 ve 4 No’lu Yüksek Fırınlarda Tepe Basıncı Türbini ile Elektrik Üretimi Projesi”yle Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri (SEVAP-3) kategorisinde birincilik ödülünü almaya hak kazandı. Endüstriyel işletmelerin uyguladığı enerji verimli ve çevreye duyarlı projelerin ve teknolojilerin ortaya çıkarılması, tanıtılması ve yaygınlaştırılması, enerji verimliliği konusunda yeni ve benzer çalışmaların teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen ödüllerde İsdemir, “Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri” kategorisinde bugüne kadar altı birincilik, bir ikincilik, bir üçüncülük ve iki Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Bu yıl 47’nci kuruluş yılını kutlayacak olan, modernizasyon ve dönüşüm yatırımlarıyla birlikte başarılarına her geçen gün yenisini ekleyen İsdemir, Türkiye’nin hem uzun hem yassı ürün üreten tek entegre tesisi olarak, aldığı ödüllerle başarılarını taçlandırıyor. Haber: Mustafa TOPAL