‘GİRİŞİMCİ KADIN SAYISI ARTMALI’

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


2017 yılının ilk günlerinden itibaren çalışmalarına hız veren Hatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Rana Atalay ve yeni yönetim kurulu üyeleri, düzenlenen geniş katılımlı toplantı ile geleceğe yönelik yapılması planlanan çalışmaları masaya yatırdılar. Antakya Şehir Kulübü’nde gerçekleştirdikleri yemeğe; Adana KAGİDER üyesi ve Uğur Yaldız Otomotiv Ynt. Krl. Bşk, ASO ve ATO Otomotiv Temsilcisi Bşk. Filiz Yaldız da katılım gösterirken, KAGİD üyeleri görüşleriyle yeni dönem için belirlenmeye çalışılan stratejiye katkı sundular. Ayrıca toplantıda derneğe üye olmak isteyen girişimci kadınların başvuruları da görüşüldü.

NAZAN SAVAŞ’A PROFESÖRLÜK ÜNVANI
Bu arada KAGİD Yönetimi ve üyeleri Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın eşi ve Derneğin fahri üyesi Nazan Savaş’ı makamında ziyaret ederek, profesörlük unvanı almasından dolayı tebrik ettiler. Hatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Rana Atalay; kadınların, çalışma hayatına büyük oranda katılması ve daha aktif rol alarak girişimcilik faaliyetlerinde bulunmaları için yoğun çaba harcadıklarını belirterek, “Girişimci kadın sayısının artması gelişen ekonomiler için stratejik bir öneme sahiptir. Çünkü iş dünyasındazengin olmanın, kullanılmayan potansiyeli etkin hale getirmenin ve yeni iş sahaları oluşturmanın yolunun, kadınların girişimciliğinin teşvik edilmesinden geçtiğini düşünüyoruz. Bu bağlamda kadınların ekonomik hayatta erkeklerin yanında yer almalarını sağlayacak projelere öncelik vereceğiz” dedi.
Haber: Mustafa TOPAL

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>