‘GENÇLER FUTBOLDA MARKALAŞACAK’


İskenderun Belediyesi Sportif Direktörü Levent Erköse, İskenderunlu gençlerin futbolda markalaşacaklarını belirtti. Erköse yaptığı açıklamada,altyapıya verdikleri önemin meyvelerini almaya başladıklarını ifade ederek İskenderunlu gençlerin futbolda marka değeri olma yolunda önemli bir mesafe kaydettiklerini söyledi. Marka olma yolunda çalışmaların başında sabır ve özverili olma mecburiyetinin olduğunu ifade eden Erköse, şunları kaydetti:

BAŞKAN SEYFİ DİNGİL’E TEŞEKKÜR
“Bu oluşumumuza her türlü desteği sunan, sporu ve sporcuyu seven bir belediye başkanına sahip olmak büyük bir avantaj. Bu vesile ile İskenderun Belediye Başkanı Sayın Seyfi Dingil’e spor ailemiz adına çok teşekkür ediyoruz. Futbol ile yatıp futbolla kalkan bu şehrin çocuklarını doğru yönlendirmek uygun iletişim stratejileri ile etkin olarak değerlendirmek gerekiyor. Bu anlayışla bir ekip halinde hareket ediyoruz.

‘ALT YAPI ÖNEMLİ’
“Futbol eğitimi 5-7 yaşlarında başlar. Bizde İskenderun Belediyespor olarak futbol okullarımızda öğrencilerimize sporu ve özellikle futbolu sevdirmek ve futboldaki temel hareketleri öğreterek branşa yönelik fiziksel gelişmelerini ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Temel amacımız örf ve adetlerine bağlı, yaratıcı düşünceye sahip, taktiksel anlayışı yüksek, öncelikle rakiplerine ve hakemlere saygılı sporcular yetiştirmektir.”