‘TOPLU VURDUKÇA YÜREKLER, ONU TOP SİNDİREMEZ’


İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit yeni yıl mesajında, “Ülkemiz ve milletimiz açısından çok önemli gelişmelerin yaşandığı 2016 yılını geride bıraktığımız şu günlerde, yeni başlangıç yapacağımız bir yılın heyecanını ve umudunu hep birlikte gönülden yaşıyoruz” dedi.
Kaymakam Özyiğit, “Sevgi, barış ve hoşgörüsü ile dünyaya örnek olan güzide İlçemizde, yeni umutları beraberinde getiren bir yeni yılı daha kadirşinas İskenderun Halkı ile birlikte karşılamaktan mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum” diyerek, “Yeni yılda İlçemizin her alanda kalkınması ve vatandaş odaklı kamu hizmetlerinin kalitesinin artırılması için; kamu kurumları, özel sektör, sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri ve tüm paydaşlarımızla birlikte her zaman olduğu gibi uyum, işbirliği ve koordinasyon içinde çalışmaya devam edip vatandaşımızın yaşam standartlarını ve yaşam kalitesini yükseltmek, halkımızın huzur ve refah içerisinde yaşamasını sağlamak amacıyla gayret sarf edeceğiz” açıklamasında bulundu.

‘AZİZ İSKENDERUNLULAR TARİHİ BİR DURUŞ SERGİLEDİ’
Kaymakam Özyiğit açıklamasının devamında, “Devletimizin varlığına ve anayasal düzenimize karşı Türk silahlı kuvvetleri içerisinde bir grup hain tarafından başlatılan menfur darbe girişimine karşı, en güzel cevabı veren kahraman halkımız ile iftihar ettiğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum. Darbeye karşı ilk andan itibaren tüm gece boyunca dimdik ayakta duran, devletimizin birlik ve bütünlüğüne, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkan aziz İskenderunlular tarihi bir duruş sergilemişlerdir. İhanet şebekeleri tarafından tertiplenen ve ülkemizin birliğini, beraberliğini ve demokrasimizi hedef alan bu hain girişim, devlet ve millet bütünleşmesi ile hak ettiği cevabı en etkili şekilde almıştır. Darbe girişimi karşısında onurlu bir duruş sergileyerek, demokrasiden, milli iradeden yana tavrını koyan yediden yetmişe tüm hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum. Yaşadığımız bu zor günlere rağmen, bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağı haline gelmiştir” dedi.

‘DAYANIŞMAMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ’
Ülkemizin yakalamış olduğu işte bu kalkınma ve gelişme trendini hazmedemeyen bölücü terör örgütü ve onun maşası haline gelen paralel devlet yapılanmaları tarafından yapılan hain saldırıların hedefinde; Ülkemiz ve aziz milletimizin birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularını bozmak ve halkımızın huzuruna kast etmek olduğu tüm açıklığıyla ortaya çıkmıştır. Bin yıldır bu coğrafyada nice düşmanları yenmiş, nice ihanet çetelerini çökertmiş olan aziz milletimiz, elbette bölücü terör örgütünün de, onun maşası haline dönüşen paralel devlet yapılanmalarının da üstesinden gelecektir. Bunun için ihtiyacımız olan tek şey, birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendirmek, iç ve dış tüm düşmanların karşısına tek vücut olarak çıkmaktır. “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” ilkesi etrafında bütünleşen milletimiz, inşallah, içinde bulunduğumuz dönemde yaşadığımız tehditleri de bertaraf edecektir. “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır” dizesinde ifade edildiği gibi, bir gül bahçesine girer gibi toprağa düşen her şehidimiz, bu toprakları vatanımız olarak tescilleyen birer mühürdür. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez” beyitinde vurgulandığı gibi bizlere düşen milli görev, aramızdaki tefrikaları bir kenara bırakarak, yüreklerimizin hep birlikte çapmasını sağlamak, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duyguları çerçevesinde hep birlikte el ele, gönül gönüle zorluklarından üstesinden gelmeye azim ve gayret gösterebilmektir. Sahip olduğu sevgi, barış ve hoşgörü ikliminin verdiği huzur ve güvenle, sokaklarında insanlarının tebessüm ederek dolaştığı İlçemizde yeni yılı karşılamanın coşkusunu tüm İskenderunlu hemşehrilerimizle bir kez daha yürekten paylaşıyor, yeni umut ve hedeflerle karşıladığımız 2017 yılının Ülkemize ve tüm insanlığa güzellikler getirmesini ve toplumsal hayatımızda daima sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, sevgi ve saygının hâkim olmasını temenni ediyor, İlçemizde görev yapan tüm kamu personelinin, Emniyet ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının, özel sektör çalışanlarının, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin, saygıdeğer İskenderunluların ve kıymetli basın mensuplarının yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor, tüm halkımıza sevgi ve selamlarımı sunuyorum” dedi.