ARSUZLULAR’DAN ATA’YA BAĞLILIK

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Arsuz Belediyesi’nin sosyal medyadaki resmi twitter ve facebook hesaplarında Rize’de yerinden kaldırılan Atatürk Heykeli’ne talip olduğu şeklindeki paylaşımına vatandaşlardan çığ gibi destek yağdı.
Arsuz Belediyesi sosyal medyada Rize Belediyesi’ne “İlçemizde yeni yapılacak olan Kent Meydanımız için, size fazla ağır gelen kaldırdığınız Atatürk heykeline talibiz” şeklinde gönderme yaparken, vatandaşlar da “İşte benim belediyem”, “Helal olsun”, “Gurur kaynağımızsınız”,”Arsuz Belediyesi kendine yakışanı yaptı”, “Hatay’a yakışan.. Arsuz’a yakışan.. CHP’li belediyeye yakışan ve bize yakışan da budur”, “Alkışlar, Atatürk sevdalısı başkanımıza”, “Helal olsun bu karanlık günlere ışık tutuyorsunuz”, “Büyük Ata’mızın heykelini güzel ilçemize kazandıralım, bu gururu bize yaşatın” gibi binlerce paylaşımla Arsuzlular hem Başkan Nazım Culha’ya teşekkür etti, hem de bir kez daha Ata’ya bağlılığını gösterdi.
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’da facebook hesabında, “Rize’de sökülen Atamızın heykeli ile ilgili olarak, Rize Belediyesi’nin nasıl bir tasarrufta bulunulacağının henüz netleşmediği saatlerde, Atamızın heykeli hakkında vicdanımızda karşılık bulmayacak hiçbir tasarrufa sessiz kalmamız mümkün olamayacağından dolayı heykeli ilçemizde başköşemize gururla yerleştirmek üzere talep ettiğimizi sosyal medya aracılığı ile bildirdik” şeklindeki mesajından saatler sonra Rize Belediyesi de Atatürk heykelinin Rize Valiliği önündeki tören alanına yerleştirildiğini açıkladı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>