SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İçişleri Bakanlığınca “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla yayımlanan genelge kapsamında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimleri yapıldı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan da Kırıkhan ilçesinde Kanatlı Caddesi’ndeki denetimlere katıldı. Vali Doğan, esnaf ve vatandaşları sosyal mesafeye uymaları ve maske takmaları konusunda uyardı.

Denetimlerde gazetecilere açıklama yapan Doğan, Türkiye’de 30 büyükşehir arasında en az Kovid-19 hasta sayısının Hatay’da olduğunu söyledi.

TEDBİRLERE UYMALIYIZ
100 bin kişiye düşen en düşük Kovid-19 hasta sayısı oranının 0,9 ile Hatay’da olmasının kendilerini sevindirdiğini ifade eden Doğan, “Tedbirlere uymalıyız. Hepimizin sağlığı için herkes üzerine düşeni yapmalıdır” dedi.

Doğan, Hatay’ın denetimlerde de Türkiye’de ilk sırada yer aldığını belirtti.
Vali Doğan’a, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan Kaymakamı Mahmuthan Arslan ile çok sayıda kurum amirinin eşlik ettiği denetimlerde, esnaf ve vatandaşlara maske dağıtıldı.
HABER MERKEZİ

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>