CHP, ‘DÖNÜŞTÜRME’ SAPKINLIĞINI PÜSKÜRTECEK GÜÇTEDİR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 97. Yılı nedeniyle, CHP İskenderun İlçe Teşkilatı yönetimi bir kutlama programı düzenledi. Atatürk Anıt alanına çelenk sunulmasıyla başlayan program, pasta kesimiyle devam etti.

CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir, Serkan Topal, HBB Başkanı Lütfü Savaş, CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, parti yönetimi, Meclis Üyeleri, Kadın ve gençlik kolları yönetiminin katıldığı programda, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde parti örgütlerimizle birlikte umudu büyüteceğiz, Türkiye’nin aydınlık geleceği için hedef iktidar parolasıyla gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” denildi.

‘BAŞIMIZ DİK’
CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu açıklamasında, “9 Eylül Partimizin Kuruluşunun 97. yıl dönümüdür. Aslında partimizin temelleri 19 Mayıs 1919’da Aydınlanma Yürüyüşü ile atıldı. Daha sonraları Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde yürütülen Kurtuluş Savaşı ile gelişti, olgunlaştı. Bugün tüzüğümüzün 1. Maddesinde yazılı olan “Cumhuriyet Halk Partisi, Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin ve Kuvayı Milliye’nin devamı olarak 9 Eylül 1923 tarihinde kabul edilen “Parti Tüzüğü ile kurulmuştur” şeklini aldı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün birinci eseri Cumhuriyet kadar önem verdiği ikinci eseri olan CHP ve onun ödünsüz sağlıklı ve devrimci üyeleri, bağımsız, antiemperyalist kararlı bir ruha sahiptir. Kurtuluş Savaşı ile yoğrulan direnişçi, devrimlerden ödün vermeyen bükülmez ve teslim alınamayan, başkalaştırılamayan sağa çekilemeyecek  olan CHP ve CHP’liler içeriden ve dışarıdan yapılacak başkalaştırma ve dönüştürme sapkınlığını püskürtecek güçtedir. CHP Ailesi’nin bu niteliklere sahip başı dik, Altı Ok’a sahip çıkma kararlılığındaki üyeleri olarak Mustafa Kemal’in takipçisi ve neferleri olmaktan gurur duyuyoruz. Aksini düşünenlerin kendilerinin CHP’liliklerini sorgulamaları gerekir.

‘MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ’
Değerli hemşerilerim 97 yıldır vatandaşın boğazından geçen lokmayı küçültenlerle mücadele ediyoruz etmeye devam edeceğiz. 97 yıldır keşke Yunan kazansaydı diyerek Atatürk’ün postalları altında dağılıp gidenlerle mücadele ediyoruz etmeye devam edeceğiz. 97 yıldır kadınlarımızın peçesine dokunma diyerek, çocuklarımızı istismar edenlerle mücadele ediyoruz etmeye devam edeceğiz. 97 yıldır Kubilay teğmeni katledip şeriat isteriz diye bağıranlarla mücadele ediyoruz, ilelebet mücadele edeceğiz. 18 yıldır bu toplumun duygularını istismar ederek önce Harun sonra Karun şimdide firavun olanlarla mücadele ettik etmeye devam edeceğiz.

Gündemi değiştirmek için tekrar idam isteriz deyip yalan söyleyenlerle mücadele ettik etmeye devam edeceğiz. Velhasıl yüce Atatürk’ün sözünü taklit edip suni bir savaşı körükleyen Sayın Milli Savunma Bakanının dediği gibi diyoruz ki; inin artık bu milletin sırtından, ne kadar uğraşırsanız uğraşın sonunuz belli, karşınızda Türkiye’nin yıkılmayan teslim alınamayan Cumhuriyet Halk Partisinin yılmayan örgütleri var. Bu duygularla Kuruluş Günümüzü kutluyor, başarılar diliyor, sevgiler saygılar sunuyorum” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>