BAYRAM ALIŞVERİŞİNİZİ YEREL ESNAFTAN YAPIN!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Arsuz Esnaf Dayanışma Derneği (ARES-DER) Başkanı Diyap Gökpınar, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Arsuzlulara bayram alışverişlerini yerel esnaftan yapmaları çağrısında bulundu.

Başkan Gökpınar “İlçemizde neredeyse her ailede bir esnaf sanatkar bulunuyor. Özellikle pandemi sonrası Ayakta durmakta zorluk geçen, yetersiz sermayesi nedeniyle büyüyemeyen esnaf sanatkârların uzanacak dalları olalım. Unutmayalım ki esnaf, yerel ekonomisinin can damar Lokomotifidir. Bunun farkında olalım ve Kurban Bayramı alışverişlerimizi, yabancı sermayeli iş yerlerinden değil mahallemizin emektarı, dostumuz, akrabamız olan kendi esnafımızdan yapalım. Alışverişimizi kendi esnafımızdan yaparsak sıcak para, kentimizde kalır. Böylelikle her kesimin refahı artar, huzurlu ve mutlu bir tablo oluşur” dedi.

Esnaftan alışverişi özendiren broşür ve afiş hazırlattıklarını belirten Başkan Gökpınar, “Bu broşürleri ilçemizin en işlek caddelerinde halka dağıtacağız. Yine kalabalık merkezlerde işyerlerimize afişlerimizi asacağız. Sevgi, kardeşlik ve hoşgörü döneminde bu toplumsal dayanışmaya hepimiz katkı koymalıyız. Arsuzluları içimizden biri olan esnafımıza destek olmaya, sahip çıkmaya çağırıyorum” dedi.
HABER MERKEZİ

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>