İZNİ YOKTU, YIKILDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Arsuz sahilinde tam da kumsala yapılan inşaat çalışmaları durduruldu ve eski haline getirildi. Basından yer alan haberlerin ardından duyarlı davranan Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, belediye yetkililerinden konuyla ilgili bilgi aldı.

Bakanlıkların ilgili müdürlükleriyle de yapılan görüşmelerden sonra, gerekli izinlerin alınmaması nedeniyle yapılan çalışmalar durdurularak sahil temizlendi.

Arsuz Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise, “Alakop mıntıkası 3623 numaralı TCDD’ye ait parsel üzerinde DOĞAKA Ajansı desteği ile yapılmış olan Gül Plajı Projesi kapsamında ihale edilmiş WC, Büfe ve gölgeliklerin ön kısmında, ihaleyi almış olan firma tarafından yapılmakta olan platform, belediyemiz zabıta ekiplerimizce durdurulmuştur. Konu hakkında yapılan incelemede; söz konusu alanda Plaj Tesisi için gerekli duş, ayak yıkama, şezlong alanı için demir platform yapıldığı anlaşılmıştır.

İlgili firmaya, kıyı kanununun uygulama yönetmeliğinin 13. Maddesinde belirtilmiş olan sabit olmayan duş, gölgelik, soyunma kabini için kıyı kanunu ve yönetmeliğine uygun olarak proje kapsamında yapılması, diğer hususlarla alakalı olarak gerekli yasal işlemlerin yapılacağı bildirilmiş olup, yapılmak istenilen duş, ayak yıkama, gölgelik için hali hazırda çevre ve şehircilik il müdürlüğünden gerekli görüş alınmadığından belediyemiz ve ilgili işletmeci tarafından sökülmüştür. Konunun ilgili kıyı kanunu ve yönetmeliklerine uygun olarak izin alınması ve takibinin yapılması belediyemizce titizlikle gerçekleştirilecektir” ifadeleri yer aldı.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>