YAZMAK BENİM İÇİN BİR TUTKU!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun 1. Kitap Günleri Fuarına katılan Yazar Seval Kirmit Yazar, dün gerçekleştirdiği söyleşide okuyucularıyla bir araya geldi.
Öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği söyleşide, ilk kitabı olan Yaşam Parodisi’ni 2017 yılında yazdığını ve çok ilgi gördüğünü hatırlatan Yazar, bir sene sonra ikinci kitabı olan ‘Zaman Kimseyi Beklemez’in de okuyucularla buluştuğunu kaydetti.

Yazar, bugüne kadar farklı illerde pek çok kitap fuarına katıldığını, İskenderun’da bugüne kadar kitap fuarı yapılmamasının eksikliğini hissettiğini ifade ederken, böyle geniş kapsamlı bir kitap fuarını düzenledikleri için İskenderun Belediyesi’ne teşekkür etti.
Dört gündür açık olan kitap fuarına yoğun ilgi olduğunu da sözlerine ekleyen Yazar, İskenderunlulara da gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür etti.

‘OKUMAK VE YAZMAKTAN ASLA VAZGEÇMEM’
Yazmanın kendisi için bir tutku olduğunu belirten Yazar, okumak ve yazmaktan vazgeçmesinin mümkün olmadığını ifade etti.
Okuyan annenin çocukları için doğru bir rol model olacağını da sözlerine ekleyen Yazar; “Anne babadan daha etkilidir çocukları üzerinde. Bizler anneler olarak çocuklarımız için rol model olmalıyız. Çocuklarına ‘oku’ deyip de televizyon karşısına geçen, eline telefonu alan anne modeli çocukları için doğru bir model olmayacaktır. Okuyan, kitaplığı, kitapları olan annelerin çocukları daha başarılı olacaktır ki bu zaten istatistiklerle de doğrulanmıştır. Çocukların başarısı annenin eğitimine bağlı. Ben annelere her zaman şunu söylüyorum; Öğrenin ki hayata katkınız olsun, öğretin ki hayat sizden faydalansın” şeklinde konuştu.

Eğitim sistemindeki çarpıklıklara da değinen Yazar; “Şu anda aramızda 2., 3. ve 4. sınıf öğrencileri var. Hepsi de pırıl pırıl. Gelecek nesillerimizin iyi eğitim almaları çok önemli. Eğitim sistemimizin ezberden kurtulup, teori yerine pratiğe dayalı hale getirilmesi gerekir” dedi.
Haber: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>