MERDİVEN ALTI ÇALIŞANLAR SORUN YARATIYOR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Emlakçılar Derneği Yönetim Kurulu, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Murat Uçar, emlak sektöründeki sıkıntıları anlattı. Uçar, 2020’nin iyi geçmesini diledi.

Emlakçılar Derneği Başkanı Uçar, en büyük sorunun imar sıkıntıları olan Gürsel Mahallesi’nde olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Çeşitli mahallelerimizde imarla ilgili bir takım sorunlar mevcut. Bunlarla ilgili itirazlar oldu. Yasadaki bazı boşluklar da bizi sıkıntıya sokuyor. Sektörde yasal belgelerle çalışmayan, koltuk altında bir defterle işini yürüten ve bize de darbe yapan kişiler sıkıntımızı arttırıyor. Merdiven altı çalışanlar sorun yaratıyor. Biz, 50 üyeli bir dernek olarak oda olmadığımız için bir yaptırımda bulunamıyoruz. Bin civarında kişinin gayrı-yasal olarak bu işi yaptığını tahmin ediyoruz. Bu kişiler kimseyle sözleşme yapmadan çalışıyor.”

Emlakçıların bilinçli olması gerektiğini, müşteriyi yanıltmaması gerektiğini belirten Uçar, Emlak piyasasının çok hassas olduğunu, müşteriyle sözleşme yapmanın önemli olduğunu ve tamamen güven üzerine hareket ettiğini belirtti. İGC Başkanı Veysel Cıncık, her hafta belirli meslek guruplarını davet ederek sorunlarını dinlediklerini belirterek, “Şu sıralarda guruplar halinde muhtarlarla sohbet ediyoruz. Önümüzdeki süreçte değer meslek guruplarıyla da buluşacak ve sıkıntılarını yansıtacağız” dedi.
HABER MERKEZİ

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>