İSKENDERUN BELEDİYESİ KÜLTÜR SARAYI BÜYÜLÜYOR!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Belediyesi tarafından yenilenen Kültür Sarayı’nın açılışı Ahmet Selçuk İlkan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.
Uzun süren tadilat sonrası İskenderun’un imajına yakışır hale getirilen Belediye Kültür Sarayı ışıklandırma sistemi ve görsel görüntüsüyle oldukça beğeni kazandı.

Belediye Kültür Sarayı açılış törenine; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve eşi Dr. Ayşenur Yönden’in yanı sıra, İskenderun Belediye Başkanı M.Fatih Tosyalı ve eşi Arife Tosyalı, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, Adalet Komisyonu Başkanı Salih Doğan, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Baro Temsilcisi Av. Sevinç Çakıcı, Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG Binbaşı Oğuz Emre Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı J.Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İskenderun OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Tosyalı ve Tosyalı Ailesi’nin değerli büyüğü Hacı Pervin Tosyalı, siyasi parti teşkilatları ve sivil toplum kuruluşların temsilcileri, iş insanları, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından yenilenen yüzü ve konsepti ile sosyal ve kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapmak için hazır hale getirilen İskenderun Belediye Kültür Sarayı’nın açılış programında Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Rutin yapmış olduğumuz belediye hizmetlerinin yanında sosyal, kültürel ve sanatsal anlamda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Bu çerçevede göreve gelir gelmez sanatsal ve kültürel faaliyetlere büyük önem verdik. Çocuk şenlikleri, düzenlemiş olduğumuz eğitici kurslar ve kurmuş olduğumuz tiyatro topluluğu, kent orkestrası ve İskenderun Belediyesi Musiki Cemiyetimizin düzenlemiş olduğu mini konserler ile halkımızın beğenisi topladık. Şehirlerimizde kültür ve sanat faaliyetlerinin icra edildiği en önemli mekânlar ise kültür merkezlerimizdir. Bu çerçevede kıymetli hemşerilerimize daha güzel daha kaliteli hizmet verebilmek adına son derece yetersiz, bakımsız ve atıl bir vaziyette duran kültür sarayımızı yenileme kararı aldık” dedi.

Başkan Fatih Tosyalı, “Hızlı bir şekilde kültür sarayımızda başlatılan yenileme, bakım, onarım, düzenleme, peyzaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından kültür sarayımız yenilenen konsepti ve hizmet anlayışı ile kıymetli hemşerilerimizin hizmetine hazır hale getirildi. İskenderun Belediyesi olarak yenilenen kültür sarayımızda birçok sanatsal ve kültürel aktivitenin burada yapılmasını sağlayarak kıymetli öğrencilerimize, gençlerimize, sanatçılarımıza ve sivil toplum kuruluşlarına kurumlarımıza en iyi şekilde hizmet vereceğiz. Bu vesile ile yenilen konsepti ile halkımızın hizmetine açılan kültür sarayımızın kentin kültürel sanatsal hayatına büyük katkı sağlayacağına inanıyor, katılımlarınızdan dolayı siz değerli konuklarımıza teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olsun dileklerimizi iletiyorum” şeklinde konuştu.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ise, “Ekip ruhu ile çalışan İskenderun’da tüm kurumların uyumu başarı ve kaliteyi getiriyor” dedi. Yapılan konuşmalar sonrasında piyano resitali ardından ünlü şair Ahmet Selçuk İlkan konuklara unutulmaz anlar yaşattı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>