MUTABAKAT OLURSA, ÇÖZEBİLİRİZ!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, TSK’ya ait taşınmazların sorununu çözülmesi durumunda, Hatay’ın serbest bölge ve lojistik merkezin olabileceğine dikkat çekti. AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Hatay il başkanlığını ziyaret etti.

Özel, KADEM Başkanı Selma Tunç yönetim kurulu üyeleri ve üyeler tarafından karşılanan Milletvekili Özel, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Kadem üyesi Fatma Şahin’i örnek göstererek, “Fatma Şahin gibi bir KADEM’li Hataya‘da lazım” dedi.

Hatay’a uygulanacak en yakın projenin Amanos tüneli projesi olduğuna vurgu yapan Özel, “Hatay’ın serbest bölge olup olmamasından ziyade lojistik merkez ve serbest bölge arasındaki tercihimizi doğru yapmamız lazım. Bu alanda rezerve alanına ihtiyacımız var serbest bölge yapacağız nereye yapacağız? Elimizin altında bir tek Türk Silahlı Kuvvetlerine ait taşınmazlar var ve bu konuda orası ile bir mutabakat sağlanır ise mevcut rezerve alanlarının bir kısmı şayet bu amaç ile tahsis edilebilir ise inşallah o zaman hem lojistik merkez hem de serbest bölge meselesi çözülebilir. Yoksa kağıt üzerinde serbest bölgeyi tartışmamızın bir anlamı yok. Hepimiz istiyoruz ama nereye yapacağımız sorusuna cevap verebileceğimiz ve yapacağımız sahanın hem gümrük hem ulaşım hem lojistik açıdan uygun olabilmesi gerekiyor. Bu anlamda TSK’ya ait kışla arazilerinin ne kadarının stratejik ne kadarının da bu amaç için tahsis edilip edilemeyeceğinin iyi araştırmak gerekiyor ve biz bunu da araştırıyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>