BELEDİYEM ADINA HATAY HALKINDAN ÖZÜR DİLERİM

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Yeni yılda Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin çıkarmış olduğu takvimler ile alakalı konudan duyduğu üzüntüyü belirten HBB Başkanı Lütfü Savaş, “Yeni yılda takvimler ile alakalı sıkıntılar var diye bana haber geldi. Bu konuda müdahale ederek toplayabildiklerimizi toplayarak dağıtımı durdurdum. Ve bu duruma oldukça üzüldüm” dedi.

Başkan Savaş, “Biz Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak yapraklı takvimlerin sadece üst bölgesini yaptık. Yapraklı kısımları hazır bir şekilde elimize geldi. Bu takvimlerde belli inançtaki insanlarımızı üzecek ve rencide edecek cümleler var. Ama hiçbirini biz dizayn ettirmedik. Ben bir belediye başkanı olarak arkadaşlarıma kızdım. Bu durumun yaşanmasından dolayı oldukça üzgünüm ve kendi arkadaşlarım ve belediyem adına Hatay halkından özür dilerim. Benim inançlı ve başkalarının görüsüne saygı duyan bir insan olduğumu herkes bilir. Biz bugüne kadar öyle hatalar yapsaydık toplum bizi tekrar seçmezdi. Biz herkesi kendi renginde ve tonunda seviyoruz. İnsanlarımızın inançlarına ve değerlerine saygı duyuyoruz. Hatay halkının bu konudaki hassasiyetine saygı duyuyorum. Bu işi yapanlar şimdilik benden fırça yediler fakat bir daha benimle çalışamazlar” dedi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>